Plzeň rozhodla o svojej výhre v prvom polčase: Jirka nahrával na poistný gól

Erik Jirka sa raduje z góluErik Jirka sa raduje z gólu Zdroj: TASR/Martin Baumann

PLZEŇ - Futbalisti FC Viktoria Plzeň zvíťazili v sobotnom stretnutí 11. kola najvyššej českej súťaže nad FK Mladá Boleslav 2:0.

Domáci rozhodli o svojom triumfe v druhom polčase. Slovenský reprezentant Erik Jirka prihral Václavovi Jemelkovi na druhý gól. Plzeň natiahla sériu bez prehry v lige na 32 zápasov a má štvorbodový náskok na čele tabuľky pred Slaviou Praha.

AC Sparta Praha zvíťazila na ihrisku Zbrojovky Brno 4:0. Hostia po sérii piatich remíz vyhrali druhý zápas za sebou, v tabuľke im patrí tretia priečka za Viktoriou Plzeň a Slaviou.

FC Hradec Králové vyhral nad FK Teplice 4:1. Domáci zdolali súpera aj napriek tomu, že v 30. minúte dostal červenú kartu Petr Rybička a dohrávali v desiatich hráčoch. Pardubice uspeli v stretnutí s Jabloncom 1:0. Pre domácich to bolo druhé víťazstvo v sezóne, napriek tomu im patrí so šiestimi bodmi posledné 16. miesto v tabuľke.

Česká liga - 11. kolo:

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)
Góly: 54. Pernica, 82. Jemelka
/M. Tvrdoň odchytal celý zápas, E. Jirka nastúpil v 61. min, R. Dedič bol na lavičke náhradníkov - S. Dancák hral do 80. min a dostal ŽK/

FC Hradec Králové - FK Teplice 4:1 (1:1)
Góly: 19. Rada (z 11 m), 54. Gabriel, 81. O. Ševčík, 88. Gabriel – 42. Žák (z 11 m), ČK: 30. Rybička (Hradec Králové)