Na MS v džude zvládol len úvodné kolo: Alex Barto nestačil na strieborného medailistu z Tokia

Alex Barto (v modrom kimone) v súbojiAlex Barto (v modrom kimone) v súboji Zdroj: Profimedia

TAŠKENT - Slovenský reprezentant v džude Alex Barto vypadol na majstrovstvách sveta v Taškente v kategórii do 81 kg v 2. kole. V úvodnom súboji zdolal Moldavca Nicona Zaborosciuca na ippon.

Následne však narazil na veľmi silného súpera, strieborného medailistu z Tokia Saída Mollaeího. Pôvodom Iránec, ktorý po anabáze v Mongolsku od tejto sezóny reprezentuje Azerbajdžan, zvíťazil na ippon. Zlato získal Tato Grigalašvili z Gruzínska, ktorý vo finále zdolal Matthiasa Casseho z Belgicka.

Slovensko má na podujatí ešte štyroch zástupcov. Peter Žilka a Milan Randl budú bojovať v kategórii do 90 kg v pondelok, Benjamín Matašeje nastúpi vo váhe do 100 kg v utorok a Márius Fízeľ sa predstaví v najťažšej kategórii nad 100 kg v stredu.

V nedeľu v Taškente súťažili aj ženy do 63 kg, zlatú medailu vybojovala Japonka Megumi Horikawaová, ktorá vo finále zdolala Catherine Beaucheminovú Pinardovú z Kanady.

Muži - do 81 kg:

2. kolo: Saíd Mollaí (Azer.) - Alex BARTO (SR) na ippon

1. kolo: BARTO - Nicon Zaborosciuc (Mold.) na ippon

finále: Tato Grigalašvili (Gruz.) - Matthias Casse (Bel.) 1:0

o bronz: Shamil Borchashvili (Rak.) - Saíd Mollaí (Azer.) 1:0, Takanori Nagase (Jap.) - Sotaro Fudžiwara (Jap.) 1:0

ženy - do 63 kg:

finále: Megumi Horikawová (Jap.) - Catherine Beaucheminová Pinardová (Kan.) na ippon

o bronz: Manon Deketerová (Fr.) - Angelika Szymanská (Poľ.) 1:0, Barbara Timová (Por.) - Florentina Ivanescuová (Rum.) 1:0

Viac o téme: Džudo Alex Barto Saíd Mollaeí