VIDEO Džeko načal druhú gólovú stovku, AC v šlágri s Juventusom odčinilo debakel s Chelsea

Edin Džeko oslavuje gól so spoluhráčmiEdin Džeko oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Massimo Paolone/LaPresse

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno sa otriasli z debaklu v Lige majstrov na ihrisku Chelsea Londýn a v šlágri 9. kola talianskej Serie A zdolali Juventus Turín 2:0.

Uspel aj ďalší milánsky klub Inter, víťazstvo na ihrisku Sassuola 2:1 zariadil dvomi zásahmi bosniansky kanonier Edin Džeko a dostal sa na métu 101 gólov v najvyššej talianskej súťaži.

Hráči AC prehrali v stredu na Stamford Bridge 0:3, ale na matný londýnsky výkon rýchlo zabudli a vďaka gólom Fikaya Tomoriho a Brahima Diaza zdolali Juventus 2:0. Obhajca titulu sa bodovo dotiahol na duo lídrov Neapol a Atalantu, ktorí však majú zápas k dobru.

“V Londýne sme hrali bojazlivo. Dnes sme bojovali ako tím, na ihrisku som videl kvalitu a súdržnosť. Tak sa musíme prezentovať aj v ďalších dueloch,” povedal podľa agentúry AFP tréner “rossoneri” Stefano Pioli.

Miláno sa naladilo na odvetu s Chelsea

Miláno sa dobre naladilo na utorňajšiu odvetu E-skupiny Ligy majstrov proti Chelsea, na druhej strane hráči Juve podali opäť slabý výkon. S dvomi prehrami sú so sedembodovou stratou na lídrov na ôsmej priečke.

“Po takomto zápase sa dá ťažko niečo povedať. Spravili sme veľa jednoduchých chýb a kapitulovali sme,” dodal kormidelník Juve Massimilano Allegri.

Domácich dostal do vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu svojim prvým gólom v sezóme Tomori, keď sa po strele Oliviera Girouda dobre zorientoval a zblízka prudkou strelou napálil loptu do siete.

V 54. minúte vystihol laxnú rozohrávku Dušana Vlahoviča španielsky stredopoliar Diaz a po fantastickom sóle z polovice ihriska uzavrel skóre duelu. Víťazstvo milánskeho tímu bolo zaslúžené, za stavu 0:0 trafil dvakrát do žrde Rafael Leao.

Džeko načal druhú  gólovú stovku

Inter nadviazal na utorňajšie víťazstvo v Lige majstrov nad Barcelonou (1:0) a zaznamenal piate víťazstvo v sezóne. Triumf 2:1 na ihrisku Sassuola režíroval Džeko, ktorý 100. gólom v Serii A otvoril skóre a 101. stanovil konečný výsledok.

Tridsaťšesťročný reprezentant Bosny a Hercegoviny pôsobí v talianskej lige od roku 2016, kedy prestúpil z Manchestru City do AS Rím.

“Strieľať góly je zábavné. Keď dostanete také centre ako dnes, tak ste najšťastnejší človek na svete,” povedal Džeko pre DAZN.

Slovenský stopér Milan Škriniar prišiel na ihrisko v 58. minúte, keď vystriedal Danila D'Ambrosia. Dve minúty po Škriniarovom príchode na ihrisko vyrovnal Davide Frattesi, ale štvrťhodinu pred koncom vrátil Milánu vedenie hlavou Džeko.

Viac o téme: Juventus Turín AC Miláno Inter Miláno Edin džeko