VIDEO Premiérové MS v gravel cyklistike: Peter Sagan sa vôbec nestratil!

Slovenský cyklista Peter Sagan počas MS v graveli Slovenský cyklista Peter Sagan počas MS v graveli Zdroj: Profimedia

CITTADELLA - Slovenský cyklista Peter Sagan skončil na premiérovom svetovom šampionáte v gravel cyklistike na 14. mieste.

Prvým majstrom sveta v tomto rozvíjajúcom sa odvetví, v ktorom sa jazdí na cestnom type bicyklov upravených na štrkové cesty, sa stal Belgičan Gianni Vermeersch.

Dvadsaťdeväťročný cestný profesionál vyhral 194 km dlhé preteky medzi mestami Vincenza a Cittadella vďaka samostatnému úniku. Druhý skončil na tratiach, ktoré zahŕňali okrem štrku trávnatý, kockový a asfaltový povrch, domáci Daniel Oss s odstupom 44 sekúnd.

Bronz získal holandský cyklistický univerzál Mathieu van der Poel, ktorý porazil o sekundu cestného olympijského víťaza z Ria 2016 Belgičana Grega van Avermaeta.

Sobotné preteky žien vyhrala Francúzka Pauline Ferrandová-Prévotová a po cyklokrose, horských bicykloch a ceste získala titul na štvrtom tohtoročnom MS pod hlavičkou cyklistickej únie UCI.

Viac o téme: Peter Sagan Gravel Gianni Vermeersch
  • Zdroj: ČTK, Športky