VIDEO Saganov kolega a kamarát dosiahol životný úspech: Krásne slová nášho cyklistu!

Slovenský cyklista Peter Sagan počas MS v graveli Slovenský cyklista Peter Sagan počas MS v graveli Zdroj: Profimedia

CITTADELLA - Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na premiérovom ročníku MS v gravel cyklistike na solídnom14. mieste. Zlatú medailu si vybojoval vďaka samostatnému úniku Belgičan Gianni Vermeersch.

Druhý skončil na trati dlhej 194 kilometrov medzi mestami Vincenza a Cittadella, ktoré zahŕňali okrem štrku trávnatý, kockový a asfaltový povrch, domáci Daniel Oss s odstupom 44 sekúnd.

Saganov dlhoročný tímový kolega a kamarát dosiahol jeden z najlepších výsledkov kariéry.

Bronz získal v tomto rozvíjajúcom sa odvetví, v ktorom sa jazdí na cestnom type bicyklov upravených na štrkové cesty, holandský cyklistický univerzál Mathieu van der Poel, ktorý porazil o sekundu cestného olympijského víťaza z Ria 2016 Belgičana Grega van Avermaeta.

Peter Sagan štartoval už na treťom svetovom šampionáte v tomto roku. Koncom augusta sa predstavil na MS v horských e-bikoch a pred dvoma týždňami bojoval o titul na cestných MS v austrálskom Wollongongu.

"Na tieto vôbec prvé gravelové majstrovstvá sveta UCI som sa tešil a musím priznať, že to bol skvelý deň. Davy ľudí boli fantastické od začiatku do konca, krajina nádherná a preteky rýchle a vzrušujúce," uviedol na sociálnych sieťach trojnásobný majster sveta.

"Myslím si, že táto disciplína približuje cyklistiku väčšiemu publiku a tieto podujatia sa stanú populárnejšími," dodal žilinský rodák, ktorý prišiel do cieľa včerajších pretekov s päťminútovým mankom na víťaza.

Viac o téme: Peter Sagan Daniel Oss Gravel Gianni Vermeersch
  • Zdroj: ČTK, Športky