Xavi pochválil výkon brankára po víťazstve Barcelony: Musíme byť sebakritickí a zlepšiť sa

Pedri a jeho gólové oslavyPedri a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona vedú tabuľku španielskej La Ligy aj po ôsmom kole. V nedeľu zdolali Celtu Vigo tesne 1:0 a predĺžili tak šnúru ligových stretnutí bez inkasovaného gólu na šesť. Hostia si pripísali štvrtú prehru v tomto ročníku.

Barcelona vyvinula v prvom polčase veľký tlak, Celtu držal brankár Agustin Marchesin. V 17. minúte ho však prekonal Pedri, loptu poslal do siete po nevydarenom odkope Unaia Nuneza.

Po prestávke mali navrch a niekoľko vyložených šancí hostia, do jednej strely sa obetavo hodil Gerard Pique, pri ďalšej sa blysol Marc-Andre ter Stegen. V 69. minúte neuznal vyrovnávajúci gól Jörgena Strand Larsena systém VAR pre ofsajd a v nadstavenom čase ešte trafil žrď domácej brány Goncalo Paciencia.

Musíme byť sebakritickí a zlepšiť sa

"Zachránil nás dobrý výkon brankára, no musíme byť sebakritickí a zlepšiť sa. Tlak treba vyvíjať stále," uviedol k výkonu svojho tímu tréner domácich Xavi. "Barca" má za sebou v skupinovej fáze Ligy majstrov prehru 0:1 na pôde Interu Miláno, dôležitá domáca odveta ju čaká v stredu.

Gerard Piqué v akcii Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

"Ak zopakujeme výkon z druhého polčasu, bude veľmi náročné poraziť Inter. Musíme udržať úroveň z toho prvého," dodal španielsky kormidelník. Napriek nespokojnosti v predchádzajúcich dňoch má Barcelona v tejto sezóne najvyššej španielskej súťaže na konte len jeden inkasovaný gól a je bez prehry.

Proti Celte hrala navyše bez viacerých hráčov, zranení sú napríklad Ronald Araujo či Andreas Christensen. Hostia naopak nastúpili v plnej sile.

Pedri a Gavi oslavujú Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Celta mala blízko k zisku jedného bodu na pôde katalánskeho klubu, s ktorým remizovala v jesennej časti minulej sezóny doma 3:3. Obranu favorita na čele s Ter Stegenom sa jej však nepodarilo prekonať.

"Mali sme skvelý druhý polčas, možno až so šiestimi šancami. Keď neskórujete na Camp Nou, prehráte, to je fakt. V závere už získavali čas aj pri vhadzovaniach," uviedol pre AFP útočník hostí Iago Aspas, strelec piatich gólov v prebiehajúcom ročníku.

Jeho tímu patrí v tabuľke jedenáste miesto a v domácej súťaži najbližšie privíta Real Sociedad San Sebastian.

Viac o téme: FC Barcelona Xavi Hernández La Liga