Pohŕdanie a nevraživosť: Trojica klubov španielskej La Ligy obvinila prezidenta RFEF

Prezident Španielskeho futbalového zväzu Luis RubialesPrezident Španielskeho futbalového zväzu Luis Rubiales Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID- FC Sevilla, FC Valencia a FC Villarreal požaduje ospravedlnenie od prezidenta Kráľovskej španielskej futbalovej federácie Luisa Rubialesa. V súkromnej textovej konverzácii, ktorú publikovali miestne médiá, mal nevhodné narážky na adresu trojice klubov.

Výroky sú staré dva roky a pochádzajú z rozhovoru Rubialesa s jeho otcom. Prezident RFEF v inkriminovanej debate želá Seville prehru na pôde Realu Madrid.

"Uvidíme, či s nimi vytrieme podlahu, mám ich najmenej rád zo všetkých tímov," citovala z konverzácie agentúra DPA. Hostia vtedy naozaj prehrali 1:2 s jedným neuznaným gólom Luuka de Jonga.

"Budú mi v pätách ohľadom VAR," uviedol po stretnutí Rubiales, ktorý bol v 90. rokoch minulého storočia súčasťou akadémie Valencie.

Žiadajú nápravu a ospravedlnenie

"Konverzácie s takým množstvom pohŕdania, nevraživosti a arogancie sú od človeka na takejto pozícii a s takouto zodpovednosťou neakceptovateľné. Jeho úlohou je pritom vyhovieť záujmom všetkých klubov rovnako.

Sevilla, Valencia a Villarreal odsudzujú pohŕdanie a nedostatok rešpektu zo strany Luisa Rubialesa a naliehajú naňho, aby napravil veci a verejne sa ospravedlnil klubom aj ich fanúšikom," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení trojice dotknutých klubov.

Viac o téme: FC Sevilla FC Valencia FC Villarreal RFEF Luis Rubiales
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy