VIDEO One man show v podaní Cehlárika: Štyrmi bodmi zostrelil súpera v Lige majstrov!

Slovenský hokejista Peter CehlárikSlovenský hokejista Peter Cehlárik Zdroj: Športky/Ján Zemiar

WOLSBURG - Slovenský hokejista Peter Cehlárik sa štyrmi bodmi podieľal na triumfe EV Zug v stredajšom zápase Ligy majstrov nad Olimpijou Ľubľana 5:2. Dvadsaťsedemročný útočník strelil dva góly a pri ďalších dvoch asistoval.

Slovenský útočník Oliver Okuliar prispel gólom k presvedčivému víťazstvu hokejistov HK Mountfield Hradec Králové v stredajšom záverečnom zápase G-skupiny Ligy majstrov nad Eisbären Berlín 8:2. Český zástupca obsadil v tabuľke prvé miesto a postúpil do play off spoločne so švédskou Frölundou.

Cehlárik otvoril skóre už vo 4. minúte, keď využil presilovú hru, po polovici duelu pridal štvrtý zásah domácich. Asistenciu si pripísal pri víťaznom treťom aj piatom góle. Švajčiarske mužstvo skončilo v tabuľke B-skupiny suverénne na prvom mieste, päťkrát zvíťazilo v riadnom hracom čase a raz uspelo po predĺžení. Spolu s ním postúpil do play off aj nemecký Wolfsburg.

Do streleckej listiny sa zapísal aj ďalší slovenský útočník Pavol Skalický, ktorý nezabránil prehre TPS Turku na ľade Grizzlys Wolfsburg 4:5. Skalický otvoril skóre už po 45 sekundách hry a jeho tím viedol v úvodnej desaťminútovke 3:0, náskok však premrhal. Fínky klub nazbieral v "béčku" šesť bodov a nemal šancu na postup.

Liga majstrov:

B-skupina:
Grizzlys Wolfsburg - TPS Turku 5:4 (1:3, 3:1, 1:0)
Góly: 37. a 40. Archibald, 12. Braun, 31. Pfohl, 55. Machacek - 1. SKALICKÝ, 8. Allén, 10. Ilomäki, 26. Saari

D-skupina:
Fehérvár AV19 - GKS Katovice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

E-skupina:
Stavanger Oilers - Ilves Tampere 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 17. a 30. Kristiansen, 48. Kissel, 60. Beck - 16. Nyman, 36. Ikonen

G-skupina:
Mountfield Hradec Králové - Eisbären Berlín 8:2 (1:1, 2:0, 5:1)
Góly: 30. a 48 R. Pavlík, 50. a 54. Pajer, 9. Rymsha, 45. Kev. Klíma, 51. OKULIAR, 58. Veselý - 9. Boychuk, 28. White