VIDEO Forma Neapola vyráža dych, Salah sa blysol najrýchlejším hetrikom v histórii LM!

Giacomo Raspadori oslavuje gól so spoluhráčmiGiacomo Raspadori oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol a FC Bruggy si v predstihu zabezpečili účasť v osemfinále Ligy majstrov.

Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom potreboval na spečatenie postupu vybojovať aspoň bod a svoj cieľ začal napĺňať gólom už vo 4. minúte - Hirving Lozano si narazil loptu s Piotrom Zieliňským, ktorého oblúčik za obranu poslal hlavou k zadnej žrdi a dostal taliansky tím do vedenia.

Po štvrťhodine hry to bolo už 2:0 pre favorita, Chviča Kvaracchelia po úniku z ľavej strany našiel v šestnástke Giacoma Raspadoriho a ten z jedenástich metrov "zavesil" loptu priamo do pravého horného roku bránky súpera.

Ajax vykresal nádej hneď po zmene strán, keď sa prudkou hlavičkou presadil Davy Klaassen, no po hodine hry zahral rukou v šestnástke Jurrien Timber a Kvaracchelia penaltu bezpečne premenil - 3:1.

Pokutový kop zvládol aj na druhej strane Steven Bergwijn v 83. minúte, no zverenci trénera Luciana Spallettiho tesný náskok udržali a v závere ho ešte zvýraznil Victor Osimhen na 4:2. Domáci vyhrali deviaty zápas v sérii, v A-skupine ešte nestratili ani bod.

Giovanni Di Lorenzo a Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

Salah sa blysol najrýchlejším hetrikom v histórii LM

Druhú priečku si poistil Liverpool suverénnou výhrou 7:1 na pôde Glasgowu Rangers, ktorý tak už aj matematicky stratil šancu na postup do osemfinále. Najrýchlejším hetrikom v histórii LM sa medzi 76. a 81. minútou blysol striedajúci Mohamed Salah.

Na ihrisko prišiel až v 68. minúte, potom skóroval trikrát v priebehu šiestich minút a prekonal rekordný zápis Bafetimbiho Gomisa pri výhre Lyonu nad Dinamom Záhreb 7:1 v roku 2011.

Atlético sa muselo uspokojiť s bezgólovou remízou

Atlético malo v súboji s Bruggami od začiatku herne i strelecky navrch, no ani raz nedokázalo prekonať defenzívu prekvapenia súťaže. V 14. minúte prenikol do šestnástky Antoine Griezmann, brankár Simon Mignolet však jeho pokus nohou zlikvidoval. Po dvadsiatich minútach spálil ďalšiu šancu Angel Correa a o tri minúty neskôr sa domáci tešili predčasne, gól pre ofsajd Saula Nigueza neplatil.

Po necelej polhodine hry Mignolet zmaril gólovú hlavičku Griezmanna a na konci polčasu síce arbiter nariadil pokutový kop pre Bruggy po zákroku na Tajona Buchanana, ale po pozretí videa ho odvolal.

Aj po prestávke "čaroval" Mignolet, opätovne na ňom stroskotali Griezmann a Correa a keďže belgický tím odolal aj záverečnému tlaku "Los Colchoneros" po vylúčení Kamala Sowaha v 82. minúte, môže sa tešiť na jarnú fázu súťaže.

Liga majstrov - 4. kolo:

A-skupina:
SSC Neapol - Ajax Amsterdam 4:2 (2:0)
Góly: 4. Lozano, 16. Raspadori, 62. Kvaracchelia (z 11 m), 89. Osimhen - 49. Klaassen, 83. Bergwijn (z 11 m). Rozhodoval: Zwayer (Nem.)
/S. Lobotka (Neapol) odohral celý zápas/

Glasgow Rangers - FC Liverpool 1:7 (1:1)
Góly: 17. Arfield - 76., 80. a 81. Salah, 24. a 55. Firmino, 66. Nunez, 87. Elliott. Rozhodoval: Vinčič (Slov.)

Bayer Leverkusen - FC Porto 0:3 (0:1)
Góly: 53. a 64. Taremi, 6. Galeno. Rozhodoval: Kovács (Rum.)

tabuľka:
1. FC Bruggy 4 3 1 0 7:0 10 - postup
2. FC Porto 4 2 0 2 6:6 6
3. Atletico Madrid 4 1 1 2 2:5 4
4. Bayer Leverkusen 4 1 0 3 2:6 3

D-skupina:
Sporting Lisabon - Olympique Marseille 0:2 (0:2)
Góly: 20. Guendouzi (z 11 m), 30. Sanchez. Rozhodoval: Hernandez (Šp.), ČK: 19. Esgaio, 61. Goncalves (obaja Sporting) po druhej ŽK

Tottenham Hotspur - Eintracht Frankfurt 3:2 (3:1)
Góly: 20. a 36. Son, 28. Kane (z 11 m) - 14. Kamada, 87. Alidou. Rozhodoval: Del Cerro Grande (Šp.), ČK: 60. Tuta (Frankfurt) po druhej ŽK