Bílek pochválil svojich zverencov po prehre s Bayernom: Som rád, že nás prvý polčas nezlomil

Jindřich Staněk chytá strelu Bayernu MníchovJindřich Staněk chytá strelu Bayernu Mníchov Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PLZEŇ - Futbalisti Plzne vo štvrtom kole Ligy majstrov doma podľahli favorizovanému Bayernu Mníchov 2:4 a v skupine C prehrali aj štvrté stretnutie. Bavorský favorit, ktorý minulý utorok deklasoval Viktoriu 5:0, aj štvrtýkrát naplno bodoval a zaistil si postup do osemfinále.

Michal Bílek (tréner Plzne): "Pre hráčov to bolo v prvom polčase nesmierne ťažké. Prvú polovicu sme prehrali 0:4, vyzeralo to hrozivo. Urobili sme nejaké zmeny, väčšinou vynútené, zmenili sme rozostavenie. Bolo to na prospech. Druhá polovica bola vynikajúca, vyhrali sme ju 2:0. Boli sme nebezpeční, mali sme ďalšie šance. Bolo to výborné, musím chlapcov pochváliť. Som strašne rád, že nás prvý polčas nezlomil."

Julian Nagelsmann (tréner Bayernu): "Vyhrať je vždy dôležité, zvlášť v Lige majstrov a vonku. Zo štyroch zápasov v podľa mňa najťažšej skupine Ligy majstrov máme 12 bodov a postúpili sme do osemfinále. Teraz chceme skupinu vyhrať. Cieľ sme zvládli a dá nám to väčší pokoj na prípravu na zápas bundesligy

Chcel by som Plzeň pochváliť, že v druhej polovici do toho išla naplno, že sa zlepšila. Nakoniec je to výsledok, ktorý sa musel páčiť aj fanúšikom. Chcel by som vyzdvihnúť Klimenta, ktorý sa mi páčil, už keď hral v bundeslige.

Leon Goretzka strieľa gól Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Z môjho pohľadu to bol rozdielový hráč druhého polčasu. Bol aktívny, zamestnával našu obranu. My sme chceli a museli striedať aj s ohľadom na víkendový zápas a tiež vzhľadom na to, že sme viedli 4:0."

Adam Vlkanova (záložník Plzne): "Dať gól Bayernu je krásne, len škoda, že je takýto výsledok. Radšej by som bol, keby sme získali nejaký bod. Bayern v prvom polčase ukázal, akú má silu. Je strašná škoda, že hneď z prvej šance sme dostali gól. Od toho sa to potom odvíjalo.

Hráči Bayernu sú strašne rýchli, narážačkami chodili cez hráčov. V polčase viedli 4:0, hrali pokojne. Dali tam nejakých mladších hráčov, možno aj tým sme sa dostali do nejakých šancí. Premenili sme ich a šli sme za ďalšími gólmi. Druhý polčas bol od nás dobrý. Musím povedať, že nakoniec výsledok 2:4 je dobrý. Myslím, že sme prehrali so cťou."

Thomas Müller a Sadio Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Jan Kliment (útočník Plzne): "Keď som videl prvú polovicu, myslel som si, že si skôr pôjdem len zabehať bez lopty. Nakoniec som si celkom zahral. Sme radi, že sme druhú polovicu zvládli. Možno to bolo aj tým, že Bayern urobil pár zmien, prišli niektorí menej skúsení hráči.

My sme sa tlačili dopredu a podarilo sa. Chytili sme sa a ukázali niečo divákom. Je to moja prvá Liga majstrov, prvý gól v skupine, takže super pocit. Taká malá náplasť na celý zápas."

Leon Goretzka a Sadio Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Lukáš Hejda (obranca Plzne): "Bolo ťažké sa motivovať do druhého polčasu za stavu 0:4. Jindra Staněk nás ešte zachránil od piateho alebo šiesteho gólu. Vyzeralo to všelijako. Bayern je extratrieda, bolo ťažké toto brániť.

Vedeli sme, že nesmieme mať hlavy dole, to neexistuje, to by smrdelo problémom. V druhej polovici Bayern asi trochu poľavil, hral, ​​čo potreboval, nehnal sa nejako extra dopredu. Vystriedal pár hráčov, my sme to využili. Chytili sme sa a potom už to šlo."

Viac o téme: UEFA Bayern Mníchov FC Viktoria Plzeň Liga majstrov