Egyptský faraón sa opäť prihlásil o slovo: Jedno pivo a sme opití, žartoval Klopp

Mohamed SalahMohamed Salah Zdroj: SITA/AP/Scott Heppell

GLASGOW - Tréner futbalistov Liverpoolu Jürgen Klopp bol po vysokej výhre 7:1 na ihrisku Rangers šťastný nielen z prvého vonkajšieho víťazstva v sezóne, ale aj z hetriku Mohameda Salaha.

Egyptský kanonier nastrieľal tri góly za šesť minút a 12 sekúnd, čím sa postaral o rekord Ligy majstrov. Klopp verí, že sa dlhoročná opora "Reds" vracia do formy z minulých sezón.

"Všetci vieme, že keď je Salah v pohode, tak je úplne výnimočný hráč, úplne. Dnes bol v nezvyčajnej úlohe a do hry šiel až v priebehu zápasu, poradil si s tým ale skvele. Dúfam, že sa mu začne dariť, rovnako ako celému tímu," povedal Klopp novinárom.

Hlavnou postavou zápasu na štadióne Ibrox bol dlho s dvoma gólmi a asistenciou útočník Firmino, bleskovým hetrikom ho ale zatienil Salah, ktorý sa dostal na ihrisko v 68. minúte. Od 75. do 81. minúty si trikrát naviedol loptu na ľavou nohou a technickými strelami prekonal gólmana McGregora.

Mohamed Salah sa teší Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Steve Welsh/PA via AP

Trojnásobný najlepší strelec Premier League prekonal rekordný zápis Bafétimbiho Gomisa, ktorý v roku 2011 v zápase Lyon – Dinamo Záhreb (7:1) dal hetrik za osem minút.

"Páčil si mi už prvý polčas, boli tam výborné pasáže. Dobre sme tiež zareagovali na úvodný gól Rangers," ocenil Klopp. Po prvej vonkajšej výhre v sezóne sa mu veľmi uľavilo. "Reds" naposledy uspeli 17. mája v Southamptone, v aktuálnom ročníku zvíťazili až v šiestom zápase na ihrisku súpera.

"Po vonkajšej výhre si väčšinou dáme pivo. Už je to dlho, čo sme na to mali príležitosť, takže sa obávam, že sa opijeme hneď po tom prvom," vtipkoval nemecký kouč.

Na snímke hráč Liverpoolu Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Steve Welsh/PA via AP

Liverpool je v skupine A druhý za stopercentným Neapolom a dve kolá pred koncom má šesťbodový náskok na tretí Ajax. V anglickej lige sa mu ale nedarí a s 10 bodmi z ôsmich stretnutí je v polovici tabuľky. V nedeľu privíta v šlágri majstrovský Manchester City.

"So zápasom s Rangers to nebude mať nič spoločné, ale určite je dobre, že sme dnes nabrali nejaké sebavedomie. Chcelo by to nadviazať a konečne stabilizovať výkony," dodal Klopp.

Viac o téme: UEFA FC Liverpool Jürgen Klopp Liga majstrov Glasgow Rangers Mohamed Salah Roberto Firmino