VIDEO Zlaté české ručičky: David Pastrňák strelil ďalší exkluzívny gól

David Pastrňák sa blysol ďalším krásnym gólomDavid Pastrňák sa blysol ďalším krásnym gólom Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa

BOSTON - Český hokejový útočník David Pastrňák svojim druhým gólom v treťom zápase rozbiehajúcej sa sezóny NHL pomohol Bostonu k výhre 5:3 nad Floridou.

Boston poslal do vedenia hneď z prvej strely v zápase Jake DeBrusk. Kanadský útočník sa v dvadsiatej druhej sekunde zápasu prehnal do útočného pásma a ranou nad vyrážačku brankára Sergeja Bobrovského otvoril skóre.

Na vyrovnanie Sama Bennetta odpovedal Patrice Bergeron a Bruins po dvoch tretinách viedli 2:1.

Pastrňák sa presadil v 48. minúte, keď zvýšil na 3:1 pre Boston. Dvadsaťšesťročný kanonier prevzal puk v strednom pásme, šikovnou kľučkou obišiel Marca Staala, telom sa zbavil krajana Radka Gudasa a v páde trafil medzeru medzi Bobrovského betónmi.

Boston si zvyšok zápasu postrážil, vyhral 5:3 a po troch zápasoch je stále stopercentný.

"Máme šťastie, že je v tíme niekoľko šikovných hokejistov, ktorí vedia strhnúť zápas na našu stranu, aj keď sa úplne nedarí. V dôležitých chvíľach dokážu dať góly, ktoré vyhrávajú zápasy. Je naozaj dôležité mať v kádri týchto rozdielových hráčov," povedal tréner Bruins Jim Montgomery.

Viac o téme: Florida Panthers Boston Bruins David Pastrňák