Benzema venoval Zlatú loptu svojej matke: Za motiváciu poďakoval dvom najväčším idolom

Francúzsky futbalista a hráč Realu Madrid Karim Benzema sa stal víťazom Zlatej lopty 2022Francúzsky futbalista a hráč Realu Madrid Karim Benzema sa stal víťazom Zlatej lopty 2022 Zdroj: TASR/AP/Francois Mori

PARÍŽ - Útočník Karim Benzema si v 30 rokoch povedal, že pokiaľ chce získať Zlatú loptu pre najlepšieho futbalistu sveta, musí pridať a začať ešte viac pracovať.

O štyri roky neskôr sa francúzsky reprezentant dočkal. Realu Madrid v uplynulej sezóne pomohol k triumfu v Lige majstrov a španielskemu titulu a v Paríži si prevzal vysnívanú trofej.

Bol dojatý, že mu ju odovzdal jeho vzor a predchádzajúci francúzsky víťaz ankety Zinedine Zidane. Zlatú loptu venoval matke.

Je to niečo, o čom som sníval už od detstva

"Je to niečo, o čom som sníval už od detstva. Keď som prichádzal do Madridu, mal som 21 rokov a prvé mesiace boli ťažké. Ale vždy som myslel na Zlatú loptu. Keď som dosiahol 30 rokov, mal som túto ambíciu v hlave stále viac.

Znamenalo to, že musím pracovať ešte tvrdšie a byť lídrom v tíme. Mám šťastie, že hrám za Real Madrid, je to najväčší klub na svete," povedal Benzema po vyhlásení pre klubovú televíziu.

Francúzsky futbalista a hráč Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Francois Mori

S "Bielym baletom" prežil výnimočnú sezónu 2021/22. Realu pomohol k španielskemu titulu a víťazstvu v Lige majstrov ako najlepší strelec oboch súťaží. Celkom v uplynulom ročníku zaznamenal za madridský veľkoklub v 46 súťažných zápasoch 44 gólov a 15 asistencií.

Vždy mi hovoril, že raz Zlatú loptu vyhrám

"Real je najlepší klub na svete, ale aby ste vyhral túto trofej, musíte predviesť výkony na ihrisku," poznamenal Benzema a poďakoval sa prezidentovi Realovi Florentinu Pérezovi.

"Veril mi aj v ťažkých časoch. Prišiel ku mne domov podpísať zmluvu. Vždy mi hovoril, že raz Zlatú loptu vyhrám," doplnil tridsaťštyriročný kanonier, ktorý pôsobí v Reale už od leta 2009.

Veľa pre neho znamenalo, že mu trofej odovzdal jeho bývalý tréner v Reale a niekdajší hviezdny stredopoliar Zidane, ktorý bol od roku 1998 posledným francúzskym držiteľom Zlatej lopty.

Oslavujúci Karim Benzema s Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

"Za to, že som futbalista, vďačím svojim dvom idolom. (Brazílčanovi) Ronaldovi a Zidanovi. Obaja trofej tiež vyhrali a to je špeciálne. To, že mi to odovzdal Zidane, je pre mňa ešte špeciálnejšie," podotkol Benzema.

Ani neviem vyjadriť, akú lásku k nej cítim

Bol tiež nadšený, že v sále sledovala vyhlásenie jeho matka. "Mnohokrát som jej hovoril, že Zlatú loptu raz získam. Preto som tak šťastný, že si to tu môžem užiť aj s ňou. Ani neviem vyjadriť, akú lásku k nej cítim. Tá lopta je pre ňu," povedal Benzema.

Francúzsky futbalista a hráč Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Francois Mori

Nad obhajobou zatiaľ nepremýšľa. "Teraz je čas si to užiť a udržať si úroveň svojich výkonov. Nerozmýšľam o tom, či tu budem aj budúci rok. Viem, že keď zase so spoluhráčmi niečo vyhráme, môže sa stať čokoľvek. Ale teraz si len užívam to, čo mám," dodal Benzema.

Viac o téme: Ronaldo Zlatá lopta Real Madrid Karim Benzema Zinedine Zidane
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy