Ten Hag vyzdvihol svojich hráčov po víťazstve nad Spurs: Bol to najlepší výkon v sezóne

Bruno Fernandes sa teší z gólu do siete TottenhamuBruno Fernandes sa teší z gólu do siete Tottenhamu Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United triumfovali v stredajšom šlágri 12. kola najvyššej anglickej súťaže nad Tottenhamom Hotspur 2:0.

V druhom polčase rozhodli o výsledku Fred a Bruno Fernandes. Slovenský brankár Martin Dúbravka nefiguroval na zápasovej súpiske "červených diablov", Davidovi de Geovi kryl na lavičke náhradníkov chrbát Tom Heaton.

"Proti Tottenhamu je potrebný vysoký pressing. Musíme vyvinúť protitlak, z toho môžeme mať šance a na to potrebujeme hráčov, ktorí vedia napádať. Čo sa týka ofenzívy, treba tam dynamiku a to všetko dokáže priniesť Marcus," povedal Ten Hag k stredajšej zostave.

Erik ten Hag počas Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Bol to najlepší tímový výkon v tejto sezóne

Holandský manažér Red Devils vyzdvihol prístup svojich zverencov, ktorí si postupne zvykajú na jeho herné vízie.

"Myslím si, že to bol najlepší tímový výkon v tejto sezóne. Rastieme každým jedným zápasom. Začíname byť aktívnejší v držaní lopty, aj v obrannej fáze. V tomto zápase sme videli organizáciu v postavení útoku a obrany.

Musíte diktovať tempo hry a my sme to dokázali. Budem úprimný. Nečakal som, že tento zápas bude pre nás taký dobrý, pretože Tottenham hrá túto sezónu veľmi dobre," vyhlásil kouč United.

Marcus Rashford a Fred Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Takýto musí byť štandard v Manchestri United

"Som šťastný za tento výkon. Od prvej do poslednej minúty sme diktovali priebeh zápasu. Proti Liverpoolu a Arsenalu sa nám to nepodarilo. Kiežby sa nám podarilo zaznamenať viac takýchto výkonov.

Bol to tímový výkon, v ktorom 11 hráčov bránilo, 11 hráčov útočilo. Nepoviem, že som úplne spokojný, pretože takýto musí byť štandard v Manchestri United," zakončil Holanďan v rozhovore pre Video Amazon Prime.

Viac o téme: Manchester United Premier League Antonio Conte Tottenham Hotspur Erik Ten Hag