VIDEO Clippers zdolali v mestskom derby Lakers, úspešný vstup do sezóny pre Milwaukee

Kendrick Nunn a John WallKendrick Nunn a John Wall Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill)

LOS ANGELES - Basketbalisti Los Angeles Clippers triumfovali v stretnutí NBA nad mestskými rivalmi Lakers 103:97.

Pripísali si úspešný vstup do sezóny rovnako ako Milwaukee, ktoré zvíťazilo na palubovke Philadelphie 99:80. Lakers i Philadelphia prehrali aj v druhom zápase v novom ročníku.

Do zostavy Clippers sa po 16-mesačnej prestávke zavinenej zranením kolena vrátil Kawhi Leonard a zaznamenal 14 bodov, ku ktorým pridal 7 doskokov.

"Je skvelé byť opäť na palubovke, už mi veľmi chýbala zápasová atmosféra. Dnes sme podali v obrane i v útoku skvelý výkon, ťahali sme všetci za jeden povraz," uviedol pre akreditované médiá Leonard, ktorý nastúpil v priebehu druhej štvrtiny. Clippers zdolali Lakers ôsmykrát za sebou.

Milwaukee opäť potiahol Antetokounmpo

Ústrednou postavou Milwaukee v dueli s Philadelphiou bol Jannis Antetokounmpo. Dvojnásobný najužitočnejší hráč profiligy zaznamenal 21 bodov, 18 doskokov a 8 asistencií.

"V záverečnej štvrtine sme takmer prišli o náskok, no napokon sme dosiahli tesné víťazstvo. Nebolo ľahké udržať na uzde Jamesa Hardena, začalo mu to sypať," povedal Grék na adresu najlepšieho strelca Philadelphie, ktorý zaťažil konto Bucks 31 bodmi.