VIDEO Čerešňák a Dej v Česku skórovali, v Olomouci súboj slovenských brankárov

Rastislav DejRastislav Dej Zdroj: Profimedia

PRAHA - Hokejisti Pardubíc vyhrali v piatkovom zápase 13. kola českej extraligy nad Hradcom Králové 5:2. Na víťazstve sa gólovo podieľal aj slovenský obranca Peter Čerešňák, jeho spoluhráč a krajan Matej Paulovič si pripísal asistenciu.

Pardubice tak naďalej vedú tabuľku súťaže. Na druhom mieste sú s mankom jedného bodu Vítkovice, ktoré zdolali Liberec 6:3. Aj v ich drese skóroval slovenský legionár, na 3:1 zvýšil v 23. minúte Rastislav Dej. Za domácich si pripísal bod za asistenciu Juraj Mikuš, v drese hostí hostí Mislav Rosandič.

Súboj slovenských brankárov

V stretnutí Olomouca proti Litvínovu, v ktorom domáci triumfovali 5:3, sa streli dvaja slovenskí brankári. Branislava Konráda vystriedal v bránke domáceho mužstva Jan Lukáš po úvodnej tretine, na druhej strane odchytal Matej Tomek celý zápas.

V kanadskom bodovaní si vďaka asistencii polepšil aj Dávid Gríger, jeho Karlove Vary zdolali Kladno 4:3. Tomáš Marcinko prihral na víťazný gól Třinca pri výhre 3:2 po predĺžení na ľade Mladej Boleslavi.

13. kolo českej extraligy:

HC Energie Karlove Vary - Rytíři Kladno 4:3 (3:1, 1:0, 0:2)
Góly: 13. Koblasa, 18. Pulpán, 18. Kružík, 32. Beránek (GRÍGER) – 9. Melka, 44. Plekanec, 47. Bláha

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:3 pp (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 26. Kotala, 39. Stránský – 9. a 62. Růžička, 7. Jeřábek (MARCINKO)

HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
Góly: 15. Kalus (MIKUŠ), 20. Bukarts, 23. DEJ, 24. Bukarts, 25. Raskob, 55. Krieger – 5. Balinskis, 44. Jelínek, 58. Ordoš (ROSANDIČ)

HC Olomouc - HC VERVA Litvínov 5:3 (0:1, 4:0, 1:2)
Góly: 31. a 60. Káňa, 25. Navrátil, 38. Švrček, 40. Dujsík – 48. a 50. Zdráhal, 12. Zile
/B. Konrád odchytal prvú tretinu - M. Tomek odchytal celý zápas/

HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Góly: 9. Kousal, 10. ČEREŠŇÁK, 25. Košťálek, 27. Radil, 57. Kousal (PAULOVIČ) – 4. Smoleňák, 56. Lalancette

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Góly: 15. Konečný, 49. Jandus – 8. Horký, 30. Zbořil, 36. Koblížek

Viac o téme: Juraj Mikúš Rastislav Dej Peter Čerešňák Matej Paulovič