Slovenská radosť na Africa Eco Race: Štefan Svitko sa dočkal etapového triumfu!

Štefan SvitkoŠtefan Svitko Zdroj: Facebook/Štefan Svitko Fanclub

REMZ EL QUEBIR - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko vyhral piatkovú štvrtú etapu pretekov Africa Eco Race. V celkovom hodnotení figuruje jazdec KTM na druhom mieste s mankom 42 sekúnd na Taliana Maurizia Geriniho (Husqvarna).

Svitko predstihol na 455 kilometrov dlhej trase z mesta Assa do Remz el Quebir práve Geriniho, ktorý naňho stratil 2:01 minúty. Tretí skončil ďalší Talian Alessandro Botturi na Yamahe (+20:56). Slovenský veterán zaknihoval v predchádzajúcich troch etapách zakaždým druhé miesto.

Ďalší Slovák Martin Benko obsadil desiatu priečku so stratou 1:42:03 h. V celkovom poradí na Geriniho stráca 5:03 hodiny a patrí mu ôsma pozícia. Podujatie má dohromady dvanásť etáp a vyvrcholí 30. októbra v senegalskom Dakare.

motocykle:

4. etapa (Assa-Remz el Quebir, 455 km): 1. Štefan SVITKO (SR/KTM) 5:03:53 h, 2. Maurizio Gerini (Tal./Husqvarna) +2:01 min, 3. Alessandro Botturi (Tal./Yamaha) +20:56, ..., 10. Martin BENKO (SR/KTM) +1:42:03 h

celkové poradie (po 4 z 12 etáp): 1. Gerini 17:33:35 h, 2. SVITKO +42 s, 3. Xavier Flick (Fr./Husqvarna) +51:40 min, ..., 8. BENKO 5:03 h

Viac o téme: Štefan Svitko Africa Eco Race