VIDEO Liverpool vybuchol na pôde posledného tímu, Haaland sa opäť odtrhol z reťaze!

Erling Haaland a jeho gólové oslavyErling Haaland a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

NOTTINGHAM - Futbalisti Liverpoolu nečakane podľahli v sobotňajšom zápase 13. kola Premier League na pôde Nottinghmau Forest 0:1. Pre hostí to bola tretia prehra v sezóne.

Domáci sa vďaka druhému triumfu posunuli z posledného miesta tabuľky na 19. priečku a ukončili osemzápasovú sériu bez víťazstva. Pod víťazstvo Manchestru City nad Brightonom 3:1 sa podpísal dvoma presnými zásahmi Erling Haaland, nórsky kanonier má po po jedenástich dueloch na konte už 17 ligových gólov.

Liverpool mal od úvodu viac z hry, no jeho tlak v prvom polčase priniesol len dve veľké šance a Nottingham si v defenzíve poradil. Domáci aj niekoľkokrát zahrozili a v úvodnej polovici mali dokonca viac striel na bránku. Desať minút po zmene strán favorita zaskočili, keď sa po priamom kope dostal v pokutovom území k zakončeniu Taiwo Awoniyi a loptu poslal do siete.

Taiwo Awoniyi oslavuje jediný Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Joe Giddens

O chvíľku mohlo byť už 2:0, no strelu Morgana Gibbsa-Whitea v poslednej chvíli zblokoval jeden z obrancov. Hostia prestriedali, na ihrisko prišli Trent Alexander-Arnold, Jordan Henderson i Alex Oxlade-Chamberlain, no ich ofenzíve to príliš nepomohlo. Nedokázali si vypracovať väčší tlak ani veľa gólových šancí. Veľká prišla v 84. minúte, ale brankár Dean Henderson si poradil s hlavičkou Alexandra-Arnolda.

Vzápätí mohlo prísť rozhodnutie, no aj Alisson predviedol svoje kvality pri zakončení Ryana Yatesa. V 90. minúte zahodil veľkú šancu po priamom kope Virgil van Dijk a holandský stopér nespasil svoj tím ani o dve minúty, keď jeho hlavičku po rohu skvele vyrazil hrdina zápasu Henderson.

"Myslím si, že som odohral naozaj dobrý zápas. Mali sme plán byť kompaktní a pokúsiť sa streliť gól a som veľmi rád, že sme vyhrali," povedal po zápase bývalý mládežnícky hráč Lverpoolu Awoniyi: "Liverpool ma priviedol k profesionálnemu futbalu, podpísali ma, keď som mal osemnásť, takže dnes to bol pre mňa veľmi emotívny zápas."

Piaty zápas vonku, žiadne víťazstvo

Liverpool tak nevyhral ani piaty zápas vonku v tejto sezóne Premier League a na ihriskách súperov získal len dva body. Celkovo má na konte štyri výhry, remízy a tri prehry a už teraz stráca jedenásť bodov na prvý Arsenal, ktorý má k dobru nedeľňajší súboj v Southamptone.

"Výkon viem ako tak vysvetliť, výsledok nie. Mali sme šance a mali sme ich premeniť. Gól, ktorý sme dostali, bol po našej veľkej chybe. Mali sme vyhrať, ale nevyhrali sme, takže pochvala Nottinghamu," povedal tréner Jürgen Klopp.

Haaland opäť úradoval

Manchester City využil slabší vstup do zápasu svojho súpera a už v prvom polčase strelil dva góly. O oba sa postaral Haaland. Najprv sa presadil po dlhom výkope od Edersona, keď si hodil loptu okolo vybehnutého brankára Roberta Sancheza, vyhral aj súboj s obrancom, ktorý rozhodcovia neposúdili ako faul, a pred sebou mal už len prázdnu bránku.

Erling Haaland a jeho Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Krátko pred prestávkou premenil penaltu po faule na Bernarda Silvu. Hostia mali výborný vstup do druhej časti, v 53. minúte znížil Leandro Trossard na 1:2 a mohli aj vyrovnať, no zo svojho tlaku už druhý gól nevyťažili. Štvrťhodinu pred koncom spečatil triumf majstra Kevin de Bruyne. City je bod za prvým Arsenalom.

Po troch prehrách po sebe bodoval naplno Everton, ktorý zvíťazil nad Crystal Palaceom 3:0 a poskočil na 11. miesto tabuľky pred svojho sobotňajšieho súpera.