VIDEO Dráma do posledných minút nadstavenia! Manchester United sa zachránil v samom závere

Luke Shaw a Mason Mount v súbojiLuke Shaw a Mason Mount v súboji Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

LONDÝN - Futbalisti londýnskej Chelsea remizovali v šlágri sobotňajšieho programu 13. kola Premier League na svojom ihrisku s Manchestrom United 1:1.

Domácich poslal do vedenia v 87. minúte z penalty Jorginho, no v nadstavenom čase vyrovnal Casemiro. Chelsea si udržala štvrtú priečku o bod pred svojím súperom.

Manchester United bol v prvom polčase aktívnejší a niekoľkokrát nebezpečne ohrozil bránku Kepu Arrizagabala. Ten si v 28. minúte poradil so strelou Marcusa Rashforda, ktorého vysunul Bruno Fernandes. Tesne pred polčasom prišla ďalšia gólová šanca hostí, no Antony svojou "slabšou" pravačkou namieril tesne vedľa pravej žrde.

Domáci mali najväčšiu možnosť v 15. minúte, no Raphael Varane vystihol prihrávku Masona Mounta na voľného Pierrea Emericka Aubameyanga. Po zmene strán mala prvú šancu Chelsea, Raheem Sterling však chcel po centri do šestnástky ešte prihrať namiesto strely a zle trafil loptu. Pri akcii sa zranil stopér hostí Varane, ktorý zle doskočil na pravú nohu a namiesto neho prišiel Victor Lindelöf.

Varane opúšťal ihrisko v bolestiach

Varane opustil ihrisko so slzami v očiach, no po svojich. Sterlingova šanca bola nadlho jediná, hra bola z oboch strán zviazaná taktikou, ani jeden z tímov sa nepúšťal do bezhlavého útočenia a prím hrali obrany. V 73. minúte mieril Trevoh Chalobah tesne nad, o tri neskôr vypálil z diaľky Fernandes, no Kepa jeho pokus vyrazil na roh. Góly prišli až v závere.

Raheem Sterling a Christian Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

V 84. minúte pri rohu fauloval striedajúci Scott McTominay a Jorginho poslal domácich z penalty do vedenia. United v závere vrhli všetky sily do útoku a vyplatilo sa. V 90.+4 minúte zariadil deľbu bodov Casemiro, ktorý poslal do siete center Luka Shawa. Kepa jeho hlavičku vyrazil do žrde, odkiaľ putovala za čiaru, čo potvrdila aj gólová technológia.

Chelsea si udržala štvrté miesto, na konte má 21 bodov, o jeden viac ako Manchester.

United nastúpili bez Cristiana Ronalda, ktorý dostal trest od trénera Erika ten Haga za incident zo stredajšieho zápasu s Tottenhamom Hotspur (2:0), keď nechcel striedať a niekoľko minút pred záverečným hvizdom svojvoľne zamieril z lavičky náhradníkov do šatne.

FC Chelsea - Manchester United 1:1 (0:0)
Góly: 87. Jorginho (z 11m) - 90.+4 Casemiro

Viac o téme: Manchester United Chelsea FC