VIDEO Impozantná séria Neapola, Mourinho má pocit nespravodlivosti

Futbalisti SSC NeapolFutbalisti SSC Neapol Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

RÍM - Futbalisti SSC Neapol dosiahli v nedeľňajšom zápase na ihrisku AS Rím už 11. víťazstvo za sebou. Impozantná je aj ich séria bez prehry, ktorá trvá od 24. apríla a v súčte zápasov v Serii A a Ligy majstrov zahŕňa 25 stretnutí, 20 z nich bolo víťazných.

Pri predĺžení úspešnej šnúry nechýbal ani slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorý odohral celý zápas a v 79 minúte dostal žltú kartu. Predošlá 11-zápasová víťazná séria sa zrodila ešte v ére legendárneho Argentínčana Diega Maradonu, ktorý v rokoch 1987 a 1990 doviedol tím k dvom titulom v Serii A.

Zverenci Luciana Spallettiho mali v šlágri 11. kola najvyššej talianskej súťaže viac z hry, keď na Stadio Olimpico prevýšili domácich v počte striel (12:6), pričom im nedovolili ani jednu na bránku. Ich príležitosti sa rodili po nakopávaných loptách, centroch aj individuálnych chybách, z ktorých jedna viedla k rozhodujúcemu momentu.

Ukázali sme, že je veľmi ťažké zdolať Neapol

Matteo Politano centrom na pravom krídle vysunul Victora Osimhena, obranca Chris Smalling mu nechal priveľa priestoru na krížnu strelu z ostrého uhla, na ktorú nedosiahol brankár Rui Patricio. "Hráči AS Rím boli pre nás náročný súper, ale ukázali sme, že je veľmi ťažké zdolať Neapol," citovala Osimhena agentúra AP.

Neapol bol blízko ku gólu už v prvom polčase, keď rozhodca pôvodne avizoval pokutový kop po zákroku brankára Patricia na Tanguya Ndombeleho, ale po konzultácii s VAR svoje rozhodnutie zmenil. Opakovaný záznam ukázal, že brankár zasiahol loptu skôr než súpera.

Situácia nenechala chladným trénera AS Rím Josého Mourinha, podľa ktorého išlo o Ndombeleho predstieranie faulu. Zo svojich reakcií k rozhodcovi neupustil ani v druhom polčase, v ktorom dostal žltú kartu.

Strieľajúci Victor Osimhen a Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

Hráči urobili všetko, čo bolo v ich silách

"Mám pocit nespravodlivosti a stojím za svojimi hráčmi, pretože urobili všetko, čo bolo v ich silách. Myslím si, že urobili dosť na to, aby sa vyhli prehre. Vedeli sme, že ten, kto dá gól, zvíťazí. Vyšlo to na Neapol," zhrnul Mourinho, ktorý nemal k dispozícii zraneného útočníka Paula Dybalu.

Jose Mourinho na lavičke Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

Víťazstvo na ihrisku AS Rím malo špeciálnu príchuť pre trénera Neapolu Spalettiho, ktorý viedol AS v dvoch obdobiach. Neapol si siedmym ligovým víťazstvom po sebe udržal trojbodový náskok pred AC Miláno (29-26). AS Rím je s 22 bodmi na 5. mieste.

Viac o téme: SSC Neapol AS Rím Serie A