Nenechali im ani bod: Slováci rozdrvili Talianov a úspešne vkročili do kvalifikácie!

Slovenský stolný tenista Ľubomír PištejSlovenský stolný tenista Ľubomír Pištej Zdroj: TASR/DPA/Revierfoto

MILÁNO - Slovenskí stolnotenisoví reprezentanti vstúpili úspešne do kvalifikácie o postup na európsky šampionát družstiev vo švédskom Malmö, ktorý sa uskutoční od 10. do 17. septembra 2023. V stredajšom úvodnom súboji skupiny A5 zdolali v Miláne domáce Taliansko 3:0.

Najvyššie rebríčkovo postavený Slovák Wang Jang zvíťazil nad Johnom Oyebodem hladko 3:0 (5, 2, 3), no o ďalšie dva body museli Ľubomír Pištej s Jakubom Zelinkom poriadne zabojovať, keď obaja otočili svoje súboje z 0:2 na 3:2.

Pištej, ktorý dokonca čelil mečbalom súpera, zdolal Mattea Muttiho po setoch 9:11, 5:11, 11:5, 16:14 a 11:9 a podobne dopadol aj Zelinka v zápase s Andreom Puppom, nad ktorým vyhral po setoch 12:14, 6:11, 11:7, 16:14 a 11:9, pričom v rozhodujúcom dejstve prehrával 1:6.

"Samozrejme, s víťazstvom sme spokojní, i keď výsledky niektorých duelov mohli byť aj lepšie. Skončilo sa to pre nás výhrou 3:0 a to je dôležité, dodá nám to sebavedomie do ďalších bojov. Ľubo Pištej nás podržal. Sám uznal, že nehral nejako dobre, ale o to cennejšie bolo, že otočil nepriaznivý vývoj a odvrátil aj tri mečbaly.

Hoci Taliani trochu pomenili zostavu a nenasadili svojho rebríčkovo najlepšieho hráča Jordyho Piccolina, Wang bez problémov zvládol svoju úlohu a Oyebode mu prakticky nenarobil žiadne ťažkosti. Zelinka zabojoval.

Piaty set začal zle takticky, potom mu vyšli jedna - dve lopty, súper aj nejakú istejšiu loptičku pokazil a akoby sa zľakol. Keď to bolo už vyrovnané, tak psychicky odolnejší sa ukázal náš hráč," povedal pre Slovenský stolnotenisový zväz (SSTZ) reprezentačný tréner mužov Szilárd Csölle.

V skupine A5 odohrali prvý zápas už minulý týždeň, v ktorom Česi zdolali Talianov taktiež 3:0.

skupina A5:
Taliansko - SLOVENSKO 0:3
Matteo Mutti - Ľubomír Pištej 2:3 (9, 5, -5, -14, -9)
John Oyebode - Wang Jang 0:3 (-5, -2, -3)
Andrea Puppo - Jakub Zelinka 2:3 (12, 6, -7, -14, -9)

Viac o téme: Stolný tenis Taliansko Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy