VIDEO Tragická Barcelona skončila bez strely na bránu, Lobotkov Neapol naďalej stopercentný

Hráči Bayernu Mníchov sa radujú z góluHráči Bayernu Mníchov sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona podľahli Bayernu Mníchov na domácom trávniku 0:3. Po výhre Interu Miláno nad Viktoriou Plzeň je už isté, že si zahrá Barcelona zahrá Európsku ligu.

Futbalisti FC Liverpool a FC Porto si zaistili účasť vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov. "The Reds" rozhodli o postupe z A-skupiny stredajším víťazstvom 3:0 na ihrisku Ajaxu Amsterdam. Porto si osemfinálovú miestenku zabezpečilo vďaka triumfu 4:0 na pôde lídra "béčka" FC Bruggy a následnej remíze Atletica Madrid s Bayerom Leverkusenom (2:2).

Už skôr si počas stredajšieho programu zabezpečil postup do osemfinále Inter Miláno, ktorý viedol ako kapitán slovenský obranca Milan Škriniar. Taliansky vicemajster definitívne ukoristil druhú priečku v C-skupine vďaka suverénnemu víťazstvu 4:0 nad Viktoriou Plzeň.

Svojím triumfom rozhodol aj o osude Barcelony, ktorá si ako tretí tím tabuľky na jar zahrá iba Európsku ligu. Katalánci v stredajšom šlágri prehrali doma s Bayernom Mníchov 0:3. Už dávnejšie postupujúci nemecký šampión si tým zaistil prvenstvo v skupine.

Robert Lewandowski je napádaný Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Bayern sa na Camp Nou ujal vedenia už v 10. minúte, Serge Gnabry poslal ideálnu prihrávku za obranu Barcelony, kde si nabehol Sadio Mane a po rýchlom úniku prekonal brankára Marca-Andreho ter Stegena. Po polhodine hry pridal Gnabry druhú gólovú prihrávku, po jeho akcii tentoraz zakončil Eric Choupo-Moting - 0:2.

Aktívny Gnabry dokázal po prestávke dostať loptu do siete, no gól mu neuznali pre ofsajd. "Barca" v druhom polčase zvýšila aktivitu, Mníchovčania jej však nedovolili zdramatizovať zápas. Naopak Bayern pridal v závere ešte tretí gól zásluhou Benjamina Pavarda. Aj po piatom skupinovom vystúpení tak zostal stopercentný a vedie tabuľku s 15 bodmi.

Neapol vyhral rozdielom triedy

Neapol, ktorý mal už dávnejšie istý postup do osemfinále, zvíťazil v A-skupine nad Glasgow Rangers 3:0. Domáci si vybudovali už po 16 minútach dvojgólový náskok zásluhou Giovanniho Simeoneho. Argentínsky útočník najprv v 11. minúte využil pas za obranu od Giovanniho Di Lorenza a o päť minút neskôr upratal hlavičkou do siete presný center Maria Ruia.

Prevahu talianskeho tímu mohol pretaviť v 22. minúte do tretieho gólu Tanguy Ndombele, no opečiatkoval brvno súperovej bránky. Simeone mal na dosah hetrik, po zmene strán však zasiahol proti jeho strele brankár škótskeho tímu Allan McGregor. Na 3:0 napokon upravil až v 80. minúte obranca Leo Ostigard.

Tradičnou oporou "Partenopei" bol slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorý hral do 83. minúty. Druhým postupujúcim z "áčka" je Liverpool, ktorý si postup zaistil jednoznačnou výhrou 3:0 na pôde Ajaxu Amsterdam. O góly "The Reds" sa postarali Mohamed Salah, Darwin Nunez a Harvey Elliott.

Mohamed Salah a jeho Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

Atlético zahodilo obrovskú šancu v nadstavení

"Los Colchoneros" mali obrovskú možnosť v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no domáci Yannick Carrasco v deviatej minúte nadstaveného času nepremenil penaltu. Madridčania tým stratili šancu na postup do osemfinále LM a v záverečnom 6. skupinovom kole zabojujú na diaľku s Bayerom iba o účasť vo vyraďovačke EL.

Zamotaná je stále situácia v D-skupine, kde stále môžu postúpiť všetky štyri tímy. Na čele zostal Tottenham, ktorý remizoval so Sportingom Lisabon 1:1. Účastník anglickej Premier League vedie tabuľku o bod pred dvojicou Sporting a Eintracht Frankfurt, ktorý si doma poradil s Olympique Marseille 2:1.

Liga majstrov - 5. kolo:

A-skupina:
Ajax Amsterdam - FC Liverpool 0:3 (0:1)
Góly: 42. Salah, 49. Nunez, 52. Elliott. Rozhodoval: Sanchez (Šp.)

SSC Neapol - Glasgow Rangers 3:0 (2:0)
Góly: 11. a 16. Simeone, 80. Ostigard. Rozhodoval: Meler (Tur.)

B-skupina:
Atletico Madrid - Bayer Leverkusen 2:2 (1:2)
Góly: 22. Carrasco, 50. De Paul - 9. Diaby, 29. Hudson-Odoi. Rozhodoval: Turpin (Fr.)