VIDEO Prekvapenie a hnev! Conte penil na VAR: Pácha veľké škody, je to nespravodlivé

Nahnevaný Antonio Conte inkasuje červenú kartuNahnevaný Antonio Conte inkasuje červenú kartu Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

LONDÝN - Trénera futbalistov Tottenhamu Antonia Conteho naštval výrok videorozhodcu v stredajšom 5. kole skupiny Ligy majstrov.

"Kohúti" v piatej minúte nastavenia strelili Sportingu Lisabon gól na 2:1 a na štadióne vypukla eufória, keďže v tej chvíli postupovali do osemfinále. Po niekoľkominútovom skúmaní situácie ale bránka kvôli milimetrovému ofsajdu strelca Harryho Kanea neplatila. Podľa Conteho VAR pácha veľké škody.

Domáci obranca Emerson Royal našiel pred bránkou hlavičkou Kanea aj vďaka teči hosťujúceho hráča Nazinha. Kapitán Tottenhamu sa potom z bezprostrednej blízkosti nemýlil. Nadšenie londýnskeho celku ale prekazil verdikt videorozhodcu.

"Myslím si, že lopta bola pred Kanom a gól mal platiť. Nerozumiem čiaram, ktoré rysujú. Ťažko sa k tomu vyjadriť. VAR spôsobuje veľké škody. Chcel by som vidieť, či by na inom štadióne veľkého tímu boli pripravení takýto gól odvolať," povedal Conte v rozhovore pre BT Sport.

"Cítim veľkú nespravodlivosť. Nemám rád takéto situácie. Nevidím na tom nič pozitívne," vyhlásil päťdesiattriročný Talian, ktorého za protesty rozhodca Danny Makkelie vylúčil.

Ľudia prestanú chodiť na štadióny

Podľa hráčskej legendy "Spurs" Glenna Hoddlea by hráči mohli prestať oslavovať góly kvôli neistote, či napokon budú platiť.

"Nechcem, aby niečo také vo futbale nastalo. Ľudia prestanú chodiť na štadióny a budú sa viac pozerať v televízii. To nechceme, chceme atmosféru. Celý štadión oslavuje, ale na preskúmanie jedného zlomku momentu čakáme ako dlho, štyri minúty?"

V mimoriadne vyrovnanej skupine D môžu pred posledným kolom na postup do osemfinále pomýšľať stále všetky štyri tímy. Na čele je s ôsmimi bodmi Tottenham, Sporting a Frankfurt sú o bod pozadu a Marseille o dva.

Viac o téme: Antonio Conte Tottenham Hotspur Sporting CF