Podľa Kloppa by postup v Lige majstrov nemal byť považovaný za samozrejmosť: Je to naozaj ťažké

Hráči Liverpoolu oslavujú gólHráči Liverpoolu oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

AMSTERDAM - Tréner futbalistov Liverpoolu Jürgen Klopp si myslí, že postup do vyraďovacej fázy Ligy majstrov by nemal byť považovaný za samozrejmosť.

Finalisti minulého ročníka súťaže sa do osemfinále kvalifikovali výhrou 3:0 na ihrisku Ajaxu Amsterdam v stredajšom 5. kole skupiny A.

Začalo to pre nás veľmi zložito, o to je tá výhra sladšia

"Postup do vyraďovacej fázy by podľa mňa nikto nemal považovať za samozrejmosť. Je to naozaj ťažké. Nám sa to podarilo znova, čo je sám o sebe veľký úspech.

Začalo sa to pre nás veľmi zložito, o to je tá výhra sladšia, pretože Ajax je naozaj dobrý tím a my sme ho porazili dvakrát. Máme veľkú radosť z postupu. Je to skvelé," citoval Kloppa klubový web.

Andrew Robertson, Steven Bergwijn, Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

Tešilo ho, že Liverpool zvládol duel v Holandsku napriek nie príliš podarenému úvodu. Už v tretej minúte mohli ísť domáci do vedenia, lenže Berghuis trafil tyč. Namiesto toho v rozmedzí 42. až 52. minúty skórovali trikrát hostia. Postupne sa trafili Salah, Núňez a Elliott.

Nakoniec sme si viedli veľmi dobre

"Nie som si istý, čo je lepšie. Či v zápase doslova lietať, čo by sa všetkým páčilo, alebo prekonať problémy a dostať zo seba to najlepšie, čo je práve tak veľmi užitočné. Dnes to bolo presne tak. Nakoniec sme si viedli veľmi dobre," uviedol Klopp.

Mohamed Salah a jeho Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

"Mal by som ohromnú radosť, keby sme tu hrali 0:0 a postúpili, pretože na ničom inom nezáleží. Ale to, že sme vyhrali 3:0, je perfektné. Navyše sme strelil nádherné góly," potešilo niekdajšieho trénera Dortmundu.

Liverpool zakončí hlavnú fázu v utorok proti doteraz stopercentnému Neapolu. Ak chcú "Reds" pomýšľať na prvenstvo v skupine, musia lídra talianskej ligy poraziť vyšším rozdielom ako 4:1. Práve takým pomerom Kloppovi zverenci prehrali na štadióne Diega Armanda Maradonu.

Viac o téme: UEFA Ajax Amsterdam FC Liverpool Jürgen Klopp Liga majstrov