Nevyšlo mu to a je odhodlaný to napraviť: Pogačar má do budúcej sezóny jasný cieľ

Unavený Tadej Pogačar prichgádza do cieľa Unavený Tadej Pogačar prichgádza do cieľa Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Dvojnásobný víťaz Tour de France Tadej Pogačar chce po neúspešnej tohtoročnej obhajobe znovu získať titul na najprestížnejších cyklistických pretekoch.

Povedal to krátko po štvrtkovom zverejnení horskej trasy 110. ročníka a podľa jeho slov začne s vysokohorskou prípravou v Pyrenejach, akonáhle sa roztopí sneh.

Dvadsaťštyriročný cyklista získal svoj prvý triumf na Tour v roku 2020 ako nováčik pretekov. Titul dokázal poľahky obhájiť aj nasledujúci rok. V stajni SAE Team Emirates si po skvelých výkonoch ročne príde až na sedem miliónov eur, čo z neho robí najlepšie plateného cyklistu sveta.

Mladý Slovinec mal v tomto ročníku Tour vydarený štart, no v závere nestačil na Dána Jonasa Vingegaarda z tímu Jumbo-Visma.

"Som veľmi motivovaný znovu triumfovať na Tour de France. Bude to nesmierne náročné už od prvých etáp. Poznáte môj útočný štýl, avšak možno bude pre tentokrát lepšie zvoliť konzervatívnejšiu stratégiu. Už sa veľmi teším na začiatok týchto skvelých pretekov. Náročné etapy hneď na začiatok budú určite zaujímavé," citovala Pogačara agentúra AFP.

Trať šitá pre vrchárov

Organizátori pripravili na budúci rok trať šitú špeciálne pre vrchárov. Má síce osem prevažne rovinatých etáp vhodných pre šprintérov, štyri kopcovité, no taktiež až osem náročných horských skúšok.

Štyri z nich majú dojazd na kopcoch - v Pyrenejach na Cauterets-Cambasque, na vrchole sopky Puy de Dôme v Centrálnom masíve, na legendárnom Grand Colombieri v Jure a na stúpaní do lyžiarskeho strediska Saint-Gervais Mont-Blanc v Alpách. Trasa prejde aj Vogézami a tak prevedie cyklistov cez všetkých päť hlavných pohorí v krajine.

Viac o téme: Tadej Pogačar
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá