Holanďanky sa zmohli na jedinú výhru: Dvojbodová Balážová vybojovala Slovenkám cenný triumf

Na snímke slovenská reprezentantka v stolnom tenise Barbora Balážová Na snímke slovenská reprezentantka v stolnom tenise Barbora Balážová Zdroj: TASR/Pavol Zachar

BRATISLAVA - Slovenské reprezentantky v stolnom tenise uspeli na úvod kvalifikácie európskeho šampionátu družstiev. Vo štvrtkovom zápase skupiny A3 zvíťazili v domácom prostredí Národného stolnotenisového centra v bratislavskej Rači nad Holanďankami 3:1.

O dva body Sloveniek sa postarala Barbora Balážová, ktorá zdolala Tanju Helleovú 3:2 na sety (-11, 5, -11, 4, 8) aj Šuo-chan Men hladko 3:0 (5, 5, 9). Tatiana Kukuľková vyhrala nad Sanne De Hoopovou 3:0 (3, 6, 4), prehrala jedine Ema Labošová so Šuo-chan Men 2:3 (-9, 9, -5, 7, -10).

V tejto fáze kvalifikácie sa hrá v trojčlenných skupinách systémom každý s každým doma-vonku, tretí účastník A3 je Francúzsko. Prvé dva tímy z každej zo šiestich skupín si zaistia postup na ME, posledné družstvá v tabuľkách budú mať ešte šancu v ďalšej časti kvalifikácie.

Šampionát vo švédskom Malmö sa uskutoční od 10. do 17. septembra 2023.

skupina A3:
SLOVENSKO - Holandsko 3:1
Barbora BALÁŽOVÁ - Tanja Helleová 3:2 (-11, 5, -11, 4, 8)
Ema LABOŠOVÁ - Šuo-chan Men 2:3 (-9, 9, -5, 7, -10)
Tatiana KUKUĽKOVÁ - Sanne De Hoopová 3:0 (3, 6, 4)
BALÁŽOVÁ - Šuo-chan Men 3:0 (5, 5, 9)

hlasy po zápase: /zdroj: sstz.sk/
Jaromír Truksa, tréner SR: "Som spokojný. Bol to však náročný zápas. Dievčatá podali dobré výkony, aj Ema, ktorej chýbala k výhre jediná loptička."

Barbora Balážová, slovenská jednotka: "Úprimne, neočakávala som, že bude hrať tak dobre. Poznám ju a bežne mi tento štýl vyhovuje, ale dnes mi to nesedelo. Ona hrala takticky dobre, ja som nezvládla niektoré moje lopty a potom sa hrá ťažšie.

Bola tam aj nervozita, keďže sme po dlhom čase hrali doma, s čím sa spájajú očakávania ľudí. Možno mi aj zodpovednosť voči tímu zväzovala ruky. Som však rada, že som to svojimi skúsenosťami zvládla a bolo z toho víťazstvo. Je jedno, akým to bolo výsledkom."

Viac o téme: Stolný tenis Holandsko Slovensko Barbora Balážová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy