VIDEO Stal sa zázrak! Weiss velebí svoje mužstvo: Takéto zápasy si budú ľudia pamätať

Na snímke futbalisti Slovana ďakujú fanúšikom po víťazstve 2:1 v zápase 5. kola H-skupiny Európskej konferenčnej ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Pjunik Jerevan Na snímke futbalisti Slovana ďakujú fanúšikom po víťazstve 2:1 v zápase 5. kola H-skupiny Európskej konferenčnej ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Pjunik Jerevan Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava sa v druhom zápase proti Pjuniku Jerevan opäť postarali o napínavý záver. Arménskeho súpera zdolali 2:1, keď otočili zápas v priebehu minúty. Hosťom tak oplatili prehru 0:2 a sú na čele H-skupiny.

V prvom polčase mali jasnú prevahu domáci. Súpera takmer k ničomu nepustili a viackrát preverili brankára Davida Jurčenka. Veľké šance mali Jaromír Zmhral i Juraj Kucka.

"Belasí" vstúpili naplno aj do druhého dejstva, no krátko pred hodinou hry pohrozili hostia. Prvú strelu vyslal na bránu domácich Artak Dašian a prvý gól padol o niečo neskôr.

Dame Diop sa dostal do úniku po nevydarenom odkope Adriána Chovana a pri súboji s domácim brankárom skončil na zemi. Rozhodca odpískal sporný pokutový kop a ten premenil Eugeniu Cociuc.

Eugeniu Cociuc strieľa gól Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/Branislav Bibel

Slovan odpovedal tlakom, ktorý priniesol výsledok v 84. minúte. Prihrávku Lukáša Pauscheka poslal do siete stopér Guram Kašia a pripísal si tak tretí gól v tejto sezóne.

Pri následnej rozohrávke poslal Pjunik malú domov na Jurčenka, ktorý netrafil loptu ideálne a hlavičkou ju poslal do site Eric Ramirez.

VIDEO Stal sa zázrak! Galéria fotiek (3)

Domáci ešte odolali tlaku súpera - ten sa dostal k jednej nebezpečnej strele po pozičnej chybe a vyrovnať mohol aj z priameho kopu.

Stal sa zázrak

Weiss po zápase priznal, že pár minút pred koncom neveril na postup už nikto. "Tréner v kútiku duše vždy verí, že sa ešte môže stať malý zázrak. Ten sa dnes stal. Takéto zápasy si ľudia budú pamätať," uviedol po infarktovom závere stretnutia.

Tréner, ktorý nezažil prvýkrát takýto záver pochválil aj fanúšikov: "Preto sme sem prišli, aby sme zažili emóciu. Ľudia nepoznajú hráčov z Jerevanu, prišli sa pozrieť na Slovan. Tak by to malo byť aj v budúcnosti."

"Na medzinárodnej úrovni musíte ísť stále naplno. Keď zaváhate, súper vás potrestá. Budeme hrať ešte lepšie, aj vďaka návratu zranených hráčov," uviedol tréner Vladimír Weiss st.po štvrtkovom zápase.

V jeho kádri bude dlhší čas chýbať Tigran Barseghjan, ktorý si na utorkovom tréningu zlomil nohu a na súpiske nebol pre chorobu ani Jaba Kankava.

Mohla nás potopiť jedna chyba

"Mohla nás potopiť len jedna chyba, inak sme odohrali dobrý zápas s dobrým výkonom. Išli na piatich obrancov, hralo sa proti nim ťažko" povedal Zmrhal, ktorý sa dostal do niekoľko vyložených šancí.

Pred záverečným zápasom skupiny cíti v kabíne pozitívnu atmosféru: "Tím si začína rozumieť, navzájom si veríme a dokážeme podržať jeden druhého."

Stresové situácie prinášajú väčšiu radosť

V tejto sezóne sa Slovan nepostaral o strhujúci záver prvýkrát. O postupe z prvého predkola LM proti Dinamu Batumi rozhodol až v nadstavenom čase a do skupiny EKL išiel po jedenástkovom rozstrele s HŠK Zrinjski Mostar.

"Našli sme morálnu i fyzickú silu na obrat. Mám rád stresové zápasy, o to väčšia býva radosť v šatni. Musíme však pracovať ďalej, zajtra nás čaká tréning a v nedeľu je liga," povedal k obratu kouč Slovana.

Na snímke futbalisti Slovana Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Jeho tím momentálne vedie tabuľku H-skupiny, na prvom mieste má rovnaký počet bodov ako druhý Bazilej, no disponuje lepším skóre zo vzájomných zápasov (2:0, 3:3).

Pred koncom je všetko otvorené

Kormidelník Weiss však pripomína, že "belasí" nemajú zatiaľ nič isté: "Všetko je otvorené, ešte nemáme nič. Je tam veľa kalkulácií a musíme uhrať minimálne bod. Výhra znamená postup. Žalgiris hrá dobre, vie to na umelej tráve a stále žije."

Litovský zástupca remizoval vo štvrtok na pôde Bazileja 2:2, pričom prehrával v 40. minúte o dva góly. S piatimi bodmi je na štvrtom mieste a taktiež má šancu na postup. Slovan zavíta do Litvy vo štvrtok 3. novembra, v nedeľu 30. októbra ho čaká fotunaligový duel proti Liptovskému Mikulášu.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st.