VIDEO Lewandowski v posledných sekundách spasil Barcelonu, ďalší infarktový záver pre Atlético!

O výhre Barcelony rozhodol až v tretej minúte nadstaveného času Robert LewandowskiO výhre Barcelony rozhodol až v tretej minúte nadstaveného času Robert Lewandowski Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

MADRID - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotnom stretnutí 12. kola najvyššej španielskej súťaže na ihrisku Valencie 1:0. O výsledku rozhodol až v tretej minúte nadstaveného času poľský kanonier Robert Lewandowski.

Katalánci sa vďaka tretiemu víťazstvu za sebou dostali na čelo neúplnej tabuľky, majstrovský Real Madrid však nazbieral rovnaký počet 31 bodov a má k dobru nedeľný súboj s predposlednou Gironou.

Ďalší šok pre Atlético

Atlético Madrid prehralo na pôde Cádizu 2:3. V závere riadneho hracieho času síce zmazalo dvojgólové manko, ale v deviatej minúte nadstaveného času strhol víťazstvo na stranu domácich Ruben Sobrino.

Almeria zdolala Celtu Vigo 3:1. Hostia síce od 25. minúty viedli, o sedem minút neskôr však strelec gólu Gabriel Veiga dostal červenú kartu a domáci strhli víťazstvo na svoju stranu tromi gólmi po zmene strán. Celta čaká na úspech päť zápasov, z ktorých štyrikrát prehrala.

Trápenie FC Sevilla pokračuje

Hráči FC Sevilla nezvíťazili v treťom súboji za sebou, doma podľahli Rayu Vallecanu 0:1 a v neúplnej tabuľke figurujú až na šestnástej priečke tesne nad pásmom zostupu.

La Liga - 12. kolo:

FC Valencia - FC Barcelona 0:1 (0:0)
Gól: 90.+3 Lewandowski

UD Almería - Celta Vigo 3:1 (0:1)
Góly: 52. Lazaro, 60. De la Hoz, 90.+6 Eguaras - 25. Veiga. ČK: 32. Veiga (Celta)

FC Cádiz - Atlético Madrid 3:2 (1:0)
Góly: 1. Bongonda, 81. Alex, 90.+9 Sobrino - 85. Hernandez (vlastný), 89. Joao Felix

FC Sevilla - Rayo Vallecano 0:1 (0:0)
Gól: 61. Garcia

Viac o téme: FC Barcelona Atlético Madrid FC Sevilla Robert Lewandowski FC Valencia FC Cádiz