Takto sa do Ligy majstrov nedostaneme: Klopp reaguje na ďalšie zakopnutie Liverpoolu

Jürgen Klopp dáva pokyny svojim zverencomJürgen Klopp dáva pokyny svojim zverencom Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool sa v najvyššej anglickej súťaži trápia, keď prehrali druhý zápas za sebou a po sobote im v tabuľke  patrilo až deviate miesto.

"The Reds" podľahli v stretnutí 14. kola Premier League doma Leedsu United 1:2. Vicemajster z uplynulej sezóny odchádzal po prvý raz od marca 2021 z Anfield Road bez bodového zisku.

Na rýchly vedúci zásah hosťujúceho Rodriga odpovedal v 14. minúte Mohamed Salah. Leeds v druhom polčase aj vďaka množstvu dôležitých zákrokov brankára Illana Mesliera držal nerozhodný stav. V predposlednej minúte riadneho hracieho času však strhol víťazstvo na stranu hostí Crysencio Summerville.

The Whites ukončili štvorzápasovú sériu prehier

"The Whites" dosiahli prvý triumf po ôsmich stretnutiach a ukončili štvorzápasovú sériu prehier. "Potrebovali sme, aby nás Illan podržal zákrokmi, ale museli sme hlavne nájsť spôsob ako namiesto jedného bodu získať až tri.

Odhodlanie a viera v tíme bola skutočne silná a som šťastný, že sme vyhrali na ihrisku jedného z najlepších tímov na svete," povedal podľa agentúry DPA tréner hostí Jesse Marsch. Leeds dokázal uspieť v Liverpoole prvýkrát od roku 2001.

Andy Robertson a Brenden Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Richard Sellers

"The Reds" nenadviazali na stredajšie víťazstvo v Lige majstrov na ihrisku Ajaxu 3:0 a prehrali štvrtý zápas v ligovom ročníku, čo je už dvakrát viac ako v celej predchádzajúcej sezóne. Zverenci Jürgena Kloppa strácajú na prvú štvorku, ktorá sa kvalifikuje do LM, osem bodov.

"Nemôžeme sa tam prebojovať, keď hráme tak nekonzistentne. Momentálne to však nie je náš hlavný problém, pretože máme veľa iných starostí. Musíme sa zlepšiť herne a potom uvidíme, kde skončíme," povedal tréner Klopp, ktorého mužstvo zaostáva za priebežným lídrom z Manchestru City o 13 bodov.

Blamáž vlastných gólov v Brightone

Londýnska Chelsea prehrala prvý raz pod vedením trénera Grahama Pottera. Ten zažil trpký návrat na miesto svojho predchádzajúceho pôsobiska, keďže "The Blues" neuspeli v Brightone 1:4.

Domáci rozhodli o triumfe už v prvom polčase, keď sa v 5. minúte presadil Leandro Trossard a ďalšie dva góly si hráči Chelsea dali sami. Do vlastnej siete skórovali Ruben Loftus-Cheek a Trevoh Chalobah, ale hostia po zmene strán znížili, keď v 48. minúte znížil Kai Havertz.

Leandro Trossard oslavuje gól Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/PA via AP/Peter Byrne

Tréner Potter cez prestávku vymenil aj brankárov, no aj Edouard Mendy, náhradník Kepu Arrizabalagu, v úplnom závere inkasoval, keď ho v nadstavenom čase prekonal Pascal Gross.

"Všetko bolo príjemné, kým sa nezačal zápas. Nebudem kritizovať tím, no musíme za tento výsledok prevziať zodpovednosť a pokúsiť sa nájsť spôsob, ako byť v ďalšom stretnutí lepší," uviedol kouč Potter, ktorý od svojho nástupu na lavičku Chelsea nenašiel v prvých deviatich zápasoch premožiteľa.

City zvládlo zápas aj bez nórskeho gólostroja

Manchester City sa posunul na čelo Premier League vďaka zásahu Kevina De Bruyneho. Belgičan bol jediným strelcom v stretnutí na ihrisku Leicesteru (1:0), keď v 49. minúte z priameho kopu prekonal brankára Dannyho Warda.

Kevin De Bruyne rozhodol Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Nórsky kanonier Erling Haaland chýbal v zostave City pre zranenie nohy. "Citizens" mali na prvom mieste jednobodový náskok pred Arsenalom, ktorý v nedeľu privítal Nottingham Forest.

Viac o téme: FC Liverpool Jürgen Klopp