Osimhen hetrikom rozstrieľal Sassoulo, Škriniarov Inter vyhral na nulu

Victor Osimhen a jeho gólové oslavyVictor Osimhen a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

MILÁNO - Nigérijský futbalový útočník Victor Osimhen zaznamenal v sobotnom zápase Serie A proti Sassoulu hetrik a pomohol tak Neapolu zvýšiť náskok na čele tabuľky na šesť bodov. Škriniarov Inter Miláno sa po víťaznom súboji so Sampdoriou Janov priblížil k prvej štvorke.

Neapol zvíťazil 4:0 a Osimhen v dueli dokázal skórovať hneď dvakrát už v úvodných 20 minútach a svoj hetrik zavŕšil 13 minút pred koncom zápasu. Okrem Nigérijca sa gólovo presadil aj Gruzínec Chviča Kvaracchelia, ktorý zaznamenal taktiež dve asistencie.

Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka v stretnutí odohral 84. minút. Zverenci Luciana Spallettiho predĺžili šnúru víťazstiev v rade na 13 zápasov, pričom v aktuálnej sezóne ešte neprehrali.

Victor Osimhen a jeho Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

Dvadsaťtriročný kanonier sa po vyše mesačnej pauze spôsobenej zranením stehna vrátil do tímu a v posledných štyroch stretnutiach Serie A a Ligy majstrov strelil šesť gólov.

Celkovo si pripísal svoj siedmy ligový gól a vyrovnal sa tak Markovi Arnautovičovi na čele tabuľky strelcov. "Chcem stále zvyšovať tempo svojej hry a predovšetkým chcem pomáhať svojmu klubu. Túto sezónu dostávam od trénera naozaj veľkú podporu, čo mi dodáva sebavedomie. Som šťastný, že môžem hrať práve pod ním," povedal Osimhen pre DAZN.

Inter vyhral na nulu

Inter dokázal na domácej pôde zdolať Sampdoriu gólovou zásluhou De Vrija, Barellu a Correu 3:0 a v neúplnej tabuľke aktuálne figuruje na piatom mieste s osembodovou stratou na "Partenopei".

Hráči Interu neprehrali už štyri zápasy v rade a o štvrtú priečku bojujú s Laziom a Atalantou, ktorí majú zhodne 24 bodov. Slovenský obranca Milan Škriniar odohral s kapitánskou páskou proti bývalému klubu celé stretnutie.

Milan Škriniar a Stefan Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

"Bol to pre mňa veľmi dôležitý gól. Nemali sme príliš veľa veľkých šancí, no potrebovali sme skórovať a naštartovať sa. Dal som gól po dlhej dobe. Teším sa, no najdôležitejší je tím.

Aktuálne sa nám darí viac ako na začiatku sezóny, takže v tom musíme pokračovať. Snažíme sa vždy vynaložiť maximum. Musíme pokračovať v tom, čo robíme," citoval De Vrija oficiálny klubový web.

Stará dáma s najtesnejším víťazstvom

Hráči "starej dámy" nezažívajú najlepšiu sezónu, keďže v H-skupine LM majú doposiaľ iba tri body z piatich odohraných duelov a v domácej lige sú na siedmom mieste so stratou desať bodov na Neapol. V 12. kole Serie A si však Juventus pripísal tretie víťazstvo a tretie čisté konto za sebou, keď uspel na ihrisku US Lecce 1:0.

Jediný gól strelil v 73. minúte 21-ročný Nicolo Fagioli. "Som nadšený. Na túto chvíľu som čakal celý život. Podarilo sa mi dať gól v drese Juventusu, je to neopísateľné," citovala Fagioliho agentúra AFP.

Viac o téme: SSC Neapol Milan Škriniar US Sassuolo Calcio Victor Osimhen FC Inter Miláno