Spasiteľ Lewandowski rozhodol v hodine dvanástej: Zmena na čele tabuľky La ligy!

O výhre Barcelony rozhodol až v tretej minúte nadstaveného času Robert LewandowskiO výhre Barcelony rozhodol až v tretej minúte nadstaveného času Robert Lewandowski Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

VALENCIA - Futbalisti FC Barcelona si v španielskej súťaži napravili chuť po domácej prehre 0:3 s Bayernom Mníchov v Lige majstrov, ktorá im odobrala šancu postúpiť zo skupiny.

V sobotnom stretnutí 12. kola La Ligy vyhrali na ihrisku Valencie 1:0 po góle poľského kanoniera Roberta Lewandowského v tretej minúte nadstaveného času. "Katalánci" sa dostali o skóre na čelo neúplnej tabuľky pred Real Madrid, ktorého v nedeľu čakal domáci duel s Gironou.

Domáci mohli ísť v 50. minúte do vedenia po presnom zakončení Samuela Lina. Rozhodca však gól neuznal, pretože VAR odhalil, že Marcos Andre zahral tesne predtým rukou. Hostia nevyužili pred koncom veľkú príležitosť Ferrana Torresa, ktorému Raphinha z pravej strany poslal prihrávku do stopercentnej šance. Španielsky útočník bol sám pred brankárom Mamardašviliom, no vôbec netrafil loptu.

Víťazstvo bolo zaslúžené

V nadstavenom čase to odčinil Lewandowski, ktorý sa vyhol postaveniu mimo hry a nedal šancu gruzínskemu brankárovi. "Nebol to brilantný futbal, pretože na nás doľahlo sklamanie z vypadnutia v Lige majstrov. Som však šťastný za víťazstvo, bolo zaslúžené a sú to pre nás dôležité tri body," povedal tréner hostí Xavi Hernadez podľa agentúry AFP.

Barcelone sa na rozdiel od LM v lige darí, keď uspela v treťom stretnutí za sebou. Výrazný podiel má na tom Lewandowski, ktorý opäť potvrdil povesť strelca a vďaka nemu hostia nestratili body na pôde desiatej Valencie. Poľský útočník s trinástimi gólmi suverénne vedie tabuľku kanonierov. Hostia však pre zranenie prišli v zápase o stredných obrancov Julesa Koundeho a Erica Garciu.

O výhre Barcelony rozhodol Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

Tím z Valencie je v opačnej situácii a po druhej prehre za sebou mu patrí až 10. miesto. Domáci čakajú už štyri stretnutia na triumf a navyše sa im zranil Uruguajčan Edinson Cavani, ktorý má problém s členkom.

"Proti Barcelone nemôžete robiť žiadne chyby, keď chcete uspieť. Musíme na sebe ďalej tvrdo pracovať a verím, že prídu aj výsledky," uviedol na pozápasovej tlačovej konferencii domáci tréner Gennaro Gattuso.

Atlético Madrid prehralo na pôde Cadizu 2:3. V závere riadneho hracieho času síce zmazalo dvojgólové manko, ale v deviatej minúte nadstaveného času strhol víťazstvo na stranu domácich Ruben Sobrino.

Hostia si v La Lige po piatich zápasoch so ziskom minimálne bodu pripísali prehru a týždeň ukončili neúspešne. Zverenci trénera Diega Simeoneho v stredu stratili šancu na postup do jarnej časti Ligy majstrov po domácej remíze 2:2 s Bayerom Leverkusen.

Viac o téme: FC Barcelona Atlético Madrid Robert Lewandowski