Po prehre v Lige majstrov ďalšie trpké zlyhanie: Real na domácej pôde zaváhal s nováčikom!

Eduardo Camavinga obchádza Oriola RomeuaEduardo Camavinga obchádza Oriola Romeua Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Futbalisti Realu Madrid nečakane remizovali v nedeľnom dueli 12. kola španielskej La Ligy doma s nováčikom z Girony 1:1. Na čele tabuľky tak majú po víkende už iba náskok jedného bodu pred Barcelonou.

Real nastúpil opäť bez kanoniera Karima Benzemu, ktorý ešte nie je stopercentne fit, a iba druhýkrát v ligovej sezóne stratil body. Proti Girone sa dlho nedokázal presadiť, až v 70. minúte zmenil bezgólové skóre Vinicus Junior.

Brazílčan zblízka dorazil do siete prihrávku Federica Valverdeho z pravej strany. Girona sa však dočkala vyrovnania o desať minút neskôr, keď Marco Asensio zahral rukou vo vlastnej šestnástke a Cristhian Stuani vyrovnal z bieleho bodu na 1:1.

Domáci Rodrygo sa ešte v 90. minúte tešil z gólu, ale po preskúmaní videa ho arbiter neuznal, keďže brankár hostí už podľa neho mal predtým loptu pod kontrolou. V 92. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený Toni Kroos z Realu.

Betis Sevilla uspel na pôde Realu Sociedad San Sebastián 2:0 a dostal sa pred svojho súpera na štvrtú pozíciu. V závere duelu sa o to postarali Juan Cruz a Borja Iglesias.

Iňaki Williams rozhodol o triumfe Athletica Bilbao nad Villarrealom 1:0. Bilbao je na piatom mieste. Osasuna Pamplona vyhrala doma nad Realom Valladolid 2:0, keď o zisku troch bodov rozhodla už v úvodnej dvadsaťminútovke. Domácim patrí v tabuľke priebežne siedma priečka.

La Liga - 12. kolo:

Osasuna Pamplona – Real Valladolid 2:0 (2:0)
Góly: 13. Avila (z 11m), 19. Gomez

Real Madrid – FC Girona 1:1 (0:0)
Góly: 70. Vinícius Junior – 80. Stuani (z 11m), ČK: 90.+2 Kroos (Real) po druhej ŽK

Athletic Bilbao – Villarreal CF 1:0 (0:0)
Gól: 59. Williams

Real Sociedad San Sebastián – Betis Sevilla 0:2 (0:0)
Góly: 86. Cruz, 90.+3 Borja Iglesias

Viac o téme: Real Madrid CF FC Girona