Nečakaná remíza a diskutabilné verdikty rozhodcu: Toto mal byť určite gól, zhodli sa tréneri

Toni Kroos vidí červenú kartuToni Kroos vidí červenú kartu Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Futbalisti Realu Madrid nepotvrdili v nedeľu proti Girone úlohu favorita. Úradujúci majster remizoval s nováčikom 1:1 a len druhýkrát v tejto sezóne La Ligy nebodoval naplno. Na Barcelonu má na čele tabuľky náskok už len bod.

Prvú veľkú šancu hostí nepremenil v 19. minúte kapitán Valery Fernandez, keď hlavičkoval tesne vedľa brány. Už o štyri minúty opečiatkoval na druhej strane žrď Rodrygo a na brvne skončil aj pokus Yangela Herrera z Girony.

Vinicius Junior otvoril skóre až v 70. minúte, keď bezprostredne pred bránou usmernil do siete prudkú prihrávku Federica Valverdeho. O vyrovnanie sa postaral Christian Stuani, ktorý premenil pokutový kop po ruke striedajúceho Marca Asensia.

Krátko pred koncom riadneho hracieho času poslal domácich opäť do vedenia Rodrygo, keď na tretí pokus prekonal brankára Paula Gazzanigu. Systém VAR však vyhodnotil, že Argentínčan už držal loptu v rukách. V nadstavenom čase ešte dostal druhú žltú kartu za faul na Aleixa Garciu domáci Toni Kroos.

Tento gól mal platiť

Predmetom sporu bol po zápase neuznaný gól Rodryga. Ten mal platiť aj podľa trénera hostí Michela: "Z futbalového hľadiska mal platiť. V pravidlách však stojí, že pokiaľ má brankár ruky na lopte, je to faul."

Jeho náprotivok Carlo Ancelotti taktiež nesúhlasil s verdiktom a spochybnil aj rozhodnutie, ktoré viedlo k vyrovnávajúcemu gólu. "Nerád hovorím o týchto veciach, no dnes budem. Prvá situácia je jasná, Asensio sa nedotkol lopty rukou ale hrudníkom.

Druhá je diskutabilnejšia, brankár nemal loptu úplne pod kontrolou. Na to si môže každý urobiť vlastný názor. Mňa prekvapila najmä penalta," citovali Ancelottiho francúzske médiá.

Prišiel Real o svoje čaro z úvodu sezóny?

Jeho tím nebodoval naplno v druhom stretnutí po sebe, v utorok prehral v rámci skupinovej fázy Ligy majstrov 2:3 na pôde Lipska. V jeho kádri chýbal jeden z ťahúňov mužstva Karim Benzema, bez ktorého vyhral Real len jedno z predošlých troch stretnutí.

"Biely balet" pritom držal pred utorkovým duelom európskej súťaže sériu dvadsiatich zápasov bez prehry, z ktorých vyhral šestnásť.

Najbližšie stretnutie ho čaká v LM, v záverečnom 6. kole skupinovej fázy privíta v stredu Celtic Glasgow. Škótsky klub nemá v F-skupine na konte ani jednu výhru a je bez šance na postup. Šestnásta Girona sa predstaví v piatok na pôde Athletica Bilbao.

Viac o téme: Real Madrid Girona FC