VIDEO Mourinho vytiahol z rukáva žolíka: Triumf rímskeho AS vystrelil iba 18-ročný debutant

Cristian Volpato spasil AS RímCristian Volpato spasil AS Rím Zdroj: SITA/AP/Paola Garbuio/LaPresse

VERONA - Futbalisti AS Rím v závere otočili duel 12. kola talianskej ligy na ihrisku zostupom ohrozenej Verony a po výhre 3:1 sú štvrtí v tabuľke. Víťazný gól strelil v 88. min pri svojom prvom ligovom štarte v sezóne osemnásťročný Cristian Volpato.

Domáci Hellas sa proti favoritovi ujal vedenia v 27. minúte, keď Pawel Dawidowicz tečoval strelu Davida Faraoniho. Deväť minút nato však poľský obranca svoj tím oslabil faulom, za ktorý dostal rovno červenú kartu, a hostí čakala dlhá presilovka.

Zverenci trénera Josého Mourinha vďaka dorážke Nicola Zaniola po strele Tammyho Abraháma do tyče ešte v nastavení prvého polčasu vyrovnali, v druhej polovici však dlho usilovali o obrat márne.

Zachránil ich až dve minúty pred koncom normálnej doby striedajúci Volpato, ktorý sa trafil technickou strelou spoza vápna. Víťazstvo Rimanov pečatil v nastavení tiež svojím prvým gólom v sezóne Stephan El Shaarawy.

Úradujúci víťaz Konferenčnej ligy je v tabuľke tesne pred mestským rivalom Laziom, s ktorým sa v nedeľu stretne v derby. Verona je po siedmej porážke za sebou predposledná.

Futbalisti Monzy podľahli doma v 12. kole talianskej Serie A Bologni 1:2. Pripísali si tretiu prehru v sérii a patrí im 15. miesto. Bologna vyhrala druhýkrát za sebou a je na 12. priečke.

Serie A - 12. kolo:

Hellas Verona - AS Rím 1:3 (1:1)
Góly: 27. Dawidowicz – 45+2. Zaniolo, 89. Volpato, 90+2. El Shaarawy, ČK: 36. Dawidowicz (Hellas)

AC Monza - FC Bologna FC 1:2 (0:0)
Góly: 57. Petagna - 60. Ferguson, 73. Orsolini

Viac o téme: Stephan El Shaarawy José Mourinho AS Rím Hellas Verona AC Monza Cristian Volpato FC Bologna FC
  • Zdroj: TASR, ČTK