VIDEO Sporting prišiel o vedenie aj postup do osemfinále, Tottenham vo Francúzsku s obratom

Futbalisti Tottenhamu Hotspur sa tešia z góluFutbalisti Tottenhamu Hotspur sa tešia z gólu Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

MARSEILLE/LISABON - Futbalisti Tottenhamu Hotspur a Eintrachtu Frankfurt si zaistili postup z D-skupiny do osemfinále Ligy majstrov.

Anglický tím vyhral v Marseille 2:1 gólom z posledných sekúnd a obsadil prvé miesto v tabuľke, Eintracht triumfoval rovnakým pomerom na pôde Sportingu Lisabon. Portugalský tím obsadil tretiu priečku a zahrá si vo vyraďovacej fáze Európskej ligy.

V utorňajšom programe pútala pozornosť najmä D-skupina, z ktorej mohli pred záverečným kolom postúpiť všetky štyri tímy. Prvý Tottenham (8 b), bez potrestaného trénera Antonia Conteho, nastúpil na pôde posledného Marseille (6 b) a s vedomím, že mu stačí aj remíza, v úvode len bránil a spoliehal sa na kontry.

Domáci potrebovali tri body a preto sa snažili tvoriť a vypracovali si aj šance. Jednu z nich premenil v nadstavenom čase Chancel Mbemba, ktorý poslal hlavou do siete center Jordana Veretouta. Oba tímy museli spraviť už v prvom polčase vynútené zmeny, keď sa zranili stopér Eric Bailly a útočník hostí Son Heung-Min.

Futbalisti Tottenhamu Hotspur sa Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

Po prestávke začal Tottenham aktívnejšie a stačilo mu desať minút na vyrovnanie, štandardku Ivana Perišiča poslal do siete Clement Lenglet. V ďalšom priebehu si oba tímy vypracovali niekoľko veľkých šancí, no nepremenili ich. Keď už sa zdalo, že sa duel skončí remízou, tak v poslednej minúte nadstaveného času rozhodol o výhre hostí Pierre-Emile Höjbjerg.

V druhom súboji viedli domáci od 39. minúty, keď sa presadil Arthur Gomes. V 62. minúte však zahral jeden z portugalských obrancov v šestnástke rukou a penaltu premenil Daiči Kamada - 1:1. Frankfurtu sa za desať minút podarilo duel otočiť vďaka presnému zásahu Randala Kola Muaniho a tento stav udržali až do konca.

D-skupina:

Olympique Marseille - Tottenham Hotspur 1:2 (1:0)
Góly: 45.+2 Mbemba - 54. Lenglet, 90.+5 Höjbjerg, rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

Sporting Lisabon - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:0)
Góly: 39. Arthur Gomes - 62. Kamada (z 11m), 72. Kolo Muani, rozhodoval: Vinčič (Slovin.)