Obluda v ľudskej koži: Tenisový tyran prehovoril! Legenda prosí o pomoc Djokoviča

Tréner priamo na tenisovom kurte zmlátil svoju vlastnú dcéruTréner priamo na tenisovom kurte zmlátil svoju vlastnú dcéru Zdroj: Reprofoto - Twitter/Igor Jurić

BELEHRAD - Obluda v ľudskej koži... Ako inak opísať šialený čin otca a trénera v jednej osobe, ktorý priamo na tenisovom kurte zmlátil svoju vlastnú neplnoletú dcéru.

Brutálny útok, z ktorého behá mráz po chrbte, sa odohral v Belehrade počas tréningu v klube SC Banjica a malo ísť o čínskych občanov žijúcich v Srbsku.

Šokujúce video zverejnil Igor Jurič z Centra pre nezvestné a týrané deti, ktorý je v tejto balkánskej krajine známym aktivistom proti násiliu. 

"Ďalšie brutálne násilie od otca voči jeho dcére. Podáme trestné oznámenie," napísal Jurič na sociálnej sieti.

Agresor nič neľutuje

Päťdesiatročného L. W. zadržali pre podozrenie z rodinného násilia. Hrozí mu trest odňatia slobody na dva až desať rokov.

Mladé, iba štrnásťročné dievča začal surovo kopať a fackať, potom ju zvalil na antuku a následne jej uštedril niekoľko ďalších úderov. 

Upozorňujeme, že nasledujúce zábery nie sú vhodné pre maloletých a citlivé povahy.

Podľa srbského serveru Mondo počas výsluchu vyhlásil, že svoju dcéru zmlátil preto, že odmietla pokračovať v tréningu, nepreukazovala dostatočnú snahu, nechcela sa hýbať a neplnila pokyny.

Zároveň dodal, že nechcel mladej tenistke ublížiť, ale nepovažuje takéto správanie za neakceptovateľné, pretože v Číne sa rešpektuje hierarchia a verí, že neurobil nič zlé, keďže v jeho rodnej krajine je podobné zaobchádzanie normálne. 

Poprosme Novaka, aby nám pomohol

Na odporné zábery zo Srbska okamžite reagovali tenisové hviezdy, ktoré na sociálnych sieťach vyjadrili svoju ľútosť a vyzvali verejnosť na zastavenie nenávisti a akéhokoľvek zneužívania detí.

Bývalá svetová jednotka a dvadsaťdvanásobná grandslamová šampiónka vo štvorhre Pam Shriverová požiadala Novaka Djokoviča o pomoc, keďže agresia sa odohrala v jeho rodisku.

"Ó, môj bože, všetci sa musíme spojiť a vzniesť obvinenie proti tomuto hroznému násiliu. Poprosme Novaka Djokoviča, aby nám pomohol. Je nutné spolupracovať a zastaviť toto zneužívanie," napísala legendárna Američanka na Twitteri.

"Neviem, kto je ten človek, ale čo to má, k***a, znamenať?!? Ľudia natáčajú tak dlho bez toho, aby zasiahli. Absolútna hanba," nedávala si servítku pred ústa bieloruská hviezda Victoria Azarenková.

"Strašné a absolútne neprijateľné. Musíme zastaviť akýkoľvek druh zneužívania detí, či už fyzické alebo psychické," pridal sa renomovaný tréner Patrick Mouratoglou.

Musíme s tým niečo urobiť

Reagovala aj slávna Austrálčanka a bývalá trénerka českej hviezdy Karolíny Plíškovej Rennae Stubbsová. "Nechutné. Bohužiaľ, toto sa deje neustále, len sa to nepodarí natočiť na video. Každý, kto takto týra svoje dieťa, je úplný odpad."

"Mám z toho zlomené srdce. Prosím, musíme s tým niečo urobiť," krútila hlavou nad nechutným prípadom španielska tenistka Paula Badosová. 

"Toto dievča bude navždy zlomené. Ak si myslíte, že je niekto fyzicky alebo psychicky týraný, podporte ho a povzbuďte ho, aby sa porozprával s niekým, kto mu môže pomôcť," vyzvala Austrálčanka s ruskými koreňmi Daria Savilleová.

Viac o téme: Novak Djokovič Victoria Azarenková Srbsko Patrick Mouratoglou Paula Badosová Daria Savilleová Pam Shriverová Rennae Stubbsová
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • VIDEO: Twitter/Igor Jurić; Twitter/Pam Shriver
  • Zdroj: Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy