Šesť zápasov, šesť víťazstiev: Bayern opäť nestratil ani bod a potvrdil suverenitu

Futbalisti Bayernu MníchovFutbalisti Bayernu Mníchov Zdroj: SITA/AP/Sven Hoppe

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov v druhej sezóne za sebou a tretíkrát z uplynulých štyroch ročníkov nestratili v základnej skupine Ligy majstrov ani bod. Suverenitu v C-skupine potvrdili v utorok domácim triumfom 2:0 v šlágri s Interom Miláno.

Oba tímy už mali istú účasť v osemfinále. Do Európskej ligy sa z tretej priečky posunie Barcelona, v poslednom kole uspela na ihrisku Viktorie Plzeň 4:2.

"Uvedomovali sme si, že by bolo niečo výnimočné vyhrať všetkých šesť zápasov, najmä v takejto náročnej skupine. A podarilo sa nám to," povedal po zápase útočník Eric-Maxim Choupo-Moting, ktorý v druhom polčase parádnym ďalekonosným pokusom spečatil víťazstvo nad Interom a skóroval už v šiestom stretnutí za sebou.

Obaja tréneri vzhľadom na postupovú istotu nechali odpočívať viacero opôr, slovenský obranca hostí Milan Škriniar vybehol na ihrisko až v 76. minúte. Inter mohol ísť v prvom polčase do náskoku, ale arbitri mlčali po možnej ruke Sadia Maneho v šestnástke po strele Nicola Barellu a veľká šanca Lautara Martineza po centri Robina Gosensa skončila nad brvnom.

Sadio Mané a Matteo Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/DPA/Sven Hoppe

"Zápas by sa možno vyvíjal úplne inak, ak by sme sa dostali do vedenia. Vieme však, akú silu Bayern má," citovala Gosensa agentúra AFP.

Bavorov poslal po polhodine hry do vedenia hlavou Benjamin Pavard. Francúzskeho obrancu pred duelom klub pokutoval za to, že za volantom prekročil povolený limit alkoholu a policajti mu odobrali vodičský preukaz.

Pykal za to sankciami zo strany štátu i klubu

"Benji priznal svoju chybu. Pykal za to sankciami zo strany štátu i klubu a som rád, že sa mu podarilo dať takýto dôležitý gól napriek tomu, že neprežíva práve najľahšie dni," uviedol kouč domácich Julian Nagelsmann pre Prime Video.

Viac o téme: UEFA Bayern Mníchov FC Barcelona FC Viktoria Plzeň Inter Miláno Liga majstrov