Svetová atletika sa zahalila do smútku: Zomrel historicky prvý olympijský medailista z Kene

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

NAIROBI - Vo veku 84 rokov zomrel historicky prvý olympijský medailista z Kene Wilson Chuma Kiprugut. O utorkovom úmrtí bývalého bežca informoval národný atletický zväz.

Kiprugut v roku 1964 v Tokiu ako tretí muž v cieli finále osemstovky vybojoval pre neskoršiu bežeckú veľmoc premiérovú medailu zo súťaží pod piatimi kruhmi v akomkoľvek športe. O štyri roky neskôr v Mexiku dobehol na rovnakej trati druhý.

"Bol jedným z najvýznamnejších športovcov, ktorých Keňa dala svetu. Je to smutný deň pre Keňu, bol to výnimočný muž," povedal agentúre AP zväzový šéf Jackson Tuwei.

Niekdajší vojak Kiprugut zomrel v nemocnici v meste Kericho. Podľa informácií rodinných príslušníkov bol hospitalizovaný po tom, čo doma skolaboval.

Viac o téme: Keňa Wilson Chuma Kiprugut