VIDEO Juventus napriek prehre môže začať oslavovať, Manchester City musel otáčať zápas

Hráči Juventusu sa radujú z góluHráči Juventusu sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

TURÍN - Účasť v EL si zaistil i Juventus Turín napriek tomu, že Parížu Saint-Germain podľahol 1:2. Francúzsky majster mal už istý postup a na diaľku zvádzal súboj celkový triumf v H-skupine.

Druhá Benfica Lisabon vyhrala na pôde Maccabi Haifa vysoko 6:1 a ukončila tak pôsobenie svojho súpera v tomto ročníku európskych súťaží. Benfica i PSG skončili so 14 bodmi a zhodným skóre 16:7 i vzájomnými zápasmi (1:1, 1:1), no portugalský tím dal o tri góly viac na súperových ihriskách a preto vyhral skupinu.

AC Miláno rozstrieľalo Salzburg

Futbalisti AC Miláno vyhrali v stredajšom zápase E-skupiny Ligy majstrov nad Salzburgom 4:0 a zaistili si tak postup do osemfinále. Ich súper skončil na treťom mieste a čaká ho baráž o play off Európskej ligy.

Na San Sire skóroval ako prvý francúzsky útočník Olivier Giroud, ktorý sa presadil v 14. minúte. Ten istý hráč asistoval hneď po prestávke pri druhom góle Radeho Kruniča a o desať minút pridal ďalší presný zásah. V nadstavenom čase upravil na konečných 4:0 Junior Messias.

Tímy delil pred stredajším stretnutím jeden bod, pričom domácim stačila na postup remíza. Ich súper si zahrá baráž o osemfinále Európskej ligy, keďže duel medzi Chelsea a Dinamom Záhreb sa skončil triumfom 2:1 v prospech domácich. Miláno sa prebojovalo do vyraďovacej fázy prvýkrát po deviatich rokoch.

Vavro dostal žltú kartu za podkopnutie

V záverečnom 6. kole skupinovej fázy si otvorili strelecký účet futbalisti Kodane, ktorí remizovali s Borussiou Dortmund 1:1. O ich jediný gól v rozhodnutej G-skupine sa v 41. minúte postaral 19-ročný Hakon Arnar Haraldsson.

Za domácich odohral celý zápas aj Slovák Denis Vavro a dostal žltú kartu za podkopnutie. V druhom zápase vyhral istý postupujúci Manchester City nad Sevillou 3:1. V kádri domácich chýbal hviezdny Erling Haaland. Z "géčka" ide ďalej okrem "Citizens" aj Borussia, španielsky zástupca si zahrá o vyraďovaciu fázu EL.

Hráči Manchestru City oslavujú Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

6. kolo skupinovej fázy - sumáre:

E-skupina:
AC Miláno - FC Red Bull Salzburg 4:0 (1:0)
Gól: 14. a 57. Giroud, 46. Krunič, 90.+.1 Messias. rozhodoval: Lahoz (Šp.)

Chelsea Londýn - Dinamo Záhreb 2:1 (2:1)
Góly: 18. Sterling, 30. Zakaria - 7. Petkovič. rozhodoval: Letexier (Fr.)

G-skupina:
FC Kodaň - Borussia Dortmund 1:1 (1:1)
Góly: 41. Haraldsson - 23. Hazard. rozhodoval: Aghajev (Azer.)
/D. Vavro (Kodaň) odohral celý zápas/

Manchester City - FC Sevilla 3:1 (0:1)
Góly: 52. Lewis, 73. Alvarez, 83. Mahrez - 31. Mir, rozhodoval: Grinfeld (Izr.)

H-skupina:
Juventus Turín - Paríž St. Germain 1:2 (1:1)
Góly: 39. Bonucci - 13. Mbappe, 69. Mendes. rozhodoval: Del Cerro Grande (Šp.)

Maccabi Haifa - Benfica Lisabon 1:6 (1:1)
Góly: 26. Chery (z 11 m) - 20. Ramos, 59. Musa, 69. Grimaldo, 73. Silva, 88. Araujo, 90.+2. Mario . rozhodoval: Taylor (Ang.)

Viac o téme: Chelsea Paríž Saint-Germain FC Sevilla Manchester City Juventus Turín Dinamo Zagreb