VIDEO Ukážkový štart, potom sa začali diať veci: Nadal končí už v prvom zápase!

Španielsky tenista Rafael NadalŠpanielsky tenista Rafael Nadal Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Španielskemu tenistovi Rafaelovi Nadalovi nevyšiel návrat na súťažne dvorce. Na turnaji ATP Masters v Paríži vypadol už v druhom kole po prehre s Američanom Tommym Paulom v troch setoch 6:3, 6:7 (4) a 1:6. V prvom kole mal ako druhý nasadený hráč voľno.

Tridsaťšesťročný Nadal si predtým naposledy zahral na okruhu ATP na US Open. Potom sa rekordný 22-násobný grandslamový šampión predstavil už len vo štvorhre na exhibičnom Laver Cupe, ktorý bol rozlúčkou Rogera Federera s kariérou. Počas súťažnej prestávky sa stal otcom, jeho manželka Maria Perellová mu porodila syna.

Nadal vyhral prvý set a v druhom mal brejk k dobru, Paul si však dokázal v tajbrejku vynútiť rozhodujúce dejstvo a v ňom jasne dominoval.

"Je to v poriadku, takéto veci sa občas stávajú. Klobúk dole pred Tommym. Mal som to v druhom sete v rukách, ale nezaslúžil som si víťazstvo, keďže som v rozhodujúcich momentoch zahral zle. Až dovtedy to bol z mojej strany dobrý zápas," reagoval na prehru Nadal.