Ja a favorit? Chcem byť najlepším otcom, nie tenistom, odkazuje Rafa Nadal

Španielsky tenista Rafael NadalŠpanielsky tenista Rafael Nadal Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Španielsky tenista Rafael Nadal po vyradení v 2. kole turnaja Masters v Paríži pochybuje, že bude na nadchádzajúcom Turnaji majstrov pre súperov veľkou hrozbou.

Ešte pred štartom tradičnej halovej tisícky v meste pod Eiffelovkou antukový kráľ priznal, že už sa viac neusiluje o to, aby bol svetovou jednotkou. Oveľa viac mu záleží na tom, aby bol dobrým otcom a manželom. 

"Je zaujímavé, ako vám začne chýbať. Našťastie, vďaka dnešným technológiám a videohovorom ho môžem vidieť kedykoľvek budem chcieť," nechal sa počuť víťaz 22 grandslamových titulov, ktorý nastúpil na okruhu ATP Tour prvýkrát od septembrového US Open, po ktorom si doprial pauzu a dočkal sa narodenia prvého syna.

Zápas s Tommym Paulom ale nedokázal dotiahnuť do víťazného konca. S Američanom po nádejnom začiatku prehral 6:3, 6:7, 1:6.

Titul z Turnaja majstrov je jedným z mála úspechov, ktorý Nadalovi v bohatej zbierke chýba, a rodák z Malorky neočakáva, že by sa na tom po tomto roku niečo zmenilo.

"Som nadšený, že tam budem hrať, aj keď za sebou nemám práve perfektné mesiace. Za posledných päť mesiacov som na Tour nestrávil príliš veľa dní. Nemyslím ani toľko na hranie zápasov na kurte, hovorím jednoducho na Tour. Tréningom s ostatnými. To je to, čo by som potreboval," konštatoval Nadal.

Priority sa zmenili

Aktuálne druhý hráč svetového rebríčka sa od US Open, kde vypadol už v 4. kole, venoval manželke, ktorú v závere tehotenstva trápili zdravotné komplikácie. Na kurt sa vrátil len na jediný deň kvôli rozlúčke veľkého súpera a priateľa Rogera Federera v Laver Cupe, na začiatku októbra sa potom mohol radovať z narodenia syna.

"Je pre mňa ťažké si teraz predstaviť, že prídem na finále sezóny v dostatočne dobrej forme na to, aby som vyhral turnaj, ktorý som za celú svoju kariéru nevyhral," uviedol k svojim vyhliadkam na Turnaj majstrov, kde je jeho maximom dvojnásobná finálová účasť.

Záverečná akcia sezóny pre osmičku najlepších hráčov roka je v Turíne na programe od 13. do 20. novembra.

Viac o téme: Rafael Nadal Turnaj majstrov Tommy Paul ATP Masters 1000 v Paríži
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Tennis TV; Twitter/Tennis TV
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy