Veľká dráma v Jerevane: Bazilej si skomplikoval skvele rozohraný zápas

Anton Kade (vpravo) z Bazileja sa teší z gólu so spoluhráčom Riccardom CalafiorimAnton Kade (vpravo) z Bazileja sa teší z gólu so spoluhráčom Riccardom Calafiorim Zdroj: TASR/AP/Hakob Berberyan

JEREVAN - Futbalisti FC Bazilej zvíťazili v záverečnom 6. kole H-skupiny Európskej konferenčnej ligy na pôde Pjuniku Jerevan 2:1 a obsadili druhé miesto v skupine.

Švajčiarsky tím nazbieral rovnako 11 bodov ako prvý Slovan Bratislava, no mal horšie vzájomné zápasy (0:2, 3:3) a zahrá si baráž o osemfinále EKL s jedným z ôsmich tímov z tretích miest v skupinách Európskej ligy.

Favorizovaní hostia boli v úvodnej časti aktívnejší a do vedenia išli v 17. minúte, keď sa presadil ofenzívny stredopoliar Darian Males. Prešlo len dvanásť minút a Anton Kade zvýšil na 2:0. Dobre rozbehnutý zápas však Bazileju skomplikoval Dan Ndoye krátko po zmene strán, keď videl druhú žltú kartu a musel predčasne pod sprchy.

Pjunik znížil v 72. minúte zásluhou Luku Jurčiča. Domáci v početnej výhode súpera zatlačili, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Európska konferenčná liga - H-skupina, 6. kolo:

Pjunik Jerevan - FC Bazilej 1:2 (0:2)
Góly: 72. Juričič - 17. Males, 29. Kade. Rozhodoval: Fenic (Rum.), ŽK: Harutjunjan - Ndoye, Calafiori, Males, ČK: 53. Ndoye po 2. ŽK

Jerevan: Jurčenko - Milijkovič, Gonzalez (58. Ozbiliz), Bratkov (89. Kovalenko), Juninho (71. Spirovski) - Otubanjo (71. Karapetjan), Diop (58. Juričič), Baranov - Cociuc, Harutjunjan, Dašjan

Bazilej: Salvi - Lang (75. Xhaka), Comas, Pelmard, Calafiori - Frei, Diouf - Ndoye, Males (82. Adams), Kade (61. Millar) - Fink (81. Zeqiri)