VIDEO Feyenoord s Hanckom postúpil z prvého miesta, víťazstvo v skupine spečatil aj Arsenal

Obranca Feyenoordu Dávid Hancko oslavuje gól spoluhráča Santiaga GimenezaObranca Feyenoordu Dávid Hancko oslavuje gól spoluhráča Santiaga Gimeneza Zdroj: TASR/AP/Patrick Post

ROTTERDAM - Futbalisti Feyenoordu Rotterdam so slovenským obrancom Dávidom Hanckom triumfovali vo svojom záverečnom zápase v F-skupine Európskej ligy nad Laziom Rím 1:0 a postúpili do osemfinále z prvého miesta.

Turecký Trabzonspor s Marekom Hamšíkom zdolal Ferencváros Budapešť rovnakým výsledkom, no napriek tomu skončil v H-skupine tretí a zahrá si baráž v Európskej konferenčnej lige (EKL).

Situácia v "efku" bola zaujímavá až do konca, keďže na prvom mieste mohli skončiť všetci štyria účastníci Lazio, Graz, Feyenoord i Midtjylland. Holandský klub bol pred domácim duelom na treťom mieste, no vďaka víťazstvu sa dostal na prvé a postúpil priamo do osemfinále. Hrdinom duelu bol Santiago Gimenez, ktorý prišiel na ihrisko v 63. minúte a krátko na to strelil víťazný gól.

V druhom stretnutí skupiny uspel dánsky Midtjylland nad Grazom 2:0 a poskočil zo štvrtej na druhú pozíciu, zahrá si baráž o osemfinále EL. Talianskemu Laziu patrí konečná 3. pozícia a na jar sa predstaví v play off EKL. Zaujímavosťou je, že všetky štyri tímy majú na svojom konte zhodne po 8 bodov.

Turecký Trabzonspor napriek výhre nad Ferencvárosom, ktorý sa stal víťazom H-skupiny, neposkočil z tretej priečky a zahrá si len baráž EKL. Hamšík hral do 62. minúty. Na druhom mieste skončilo Monaco po triumfe nad Crvenou Zvezdou Belehrad 4:1.

Hráč Trabzonsporu Anastasios Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP Photo

Manchestester United uspel na ihrisku Real Sociedad San Sebastian 1:0, no napriek tomu obsadil v tabuľke E-skupiny druhé miesto. Slovenský brankár v službách United Martin Dúbravka bol len na lavičke náhradníkov. Real Sociedad mal lepšie skóre a preto si zabezpečil priamu účasť v osemfinále, anglické mužstvo čaká baráž v EL.

Hráč Manchestru United Alejandro Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Alvaro Barrientos

Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili vo svojom záverečnom zápase v A-skupine Európskej ligy nad FC Zürich 1:0 a postúpili do osemfinále z prvého miesta. Na druhej priečke skončil PSV Eindhoven a predstaví sa v play off proti tímu, ktorý obsadil tretiu pozíciu z ôsmich skupín Ligy majstrov.

AS Rím zdolal v priamom súboji o druhé miesto v C-skupine bulharský Ludogorec Razgrad 3:1 a zahrá si v baráži o osemfinále EL. Zverenci trénera Joseho Mourinha rozhodli o triumfe v druhom polčase, keď sa presadili trikrát. Istým víťazom "céčka" bol už pred štvrtkovým zápasmi Real Betis, ktorý svoje prvé miesto potvrdil výhrou nad HJK Helsinki 3:0.

Góly: 17. Abline – 76. Lopes

FC Dynamo Kyjev - Fenerbahce Istanbul 0:2 (0:2)
Góly: 23. Güler, 45.+2. Arao. ČK: 68. Zabarnyj (Kyjev) po 2. ŽK

C-skupina:

Real Betis - HJK Helsinki 3:0 (2:0)
Góly: 20. a 41. Ruibal, 90.+2 Fekir

AS Rím - Ludogorec Razgrad 3:1 (0:1)
Góly: 56. a 65. Pellegrini (oba z 11 m), 85. Zaniolo – 42. Rick. ČK: 90. Verdon (Ludogorec)