VIDEO Dudov gól Kolínu na postup nestačil, Šatkova Poznaň si zahrá baráž EKL

Ondrej Duda strelil gólOndrej Duda strelil gól Zdroj: SITA/AP/Marius Becker/dpa

KOLÍN - Ondrej Duda strelil gól vo štvrtkovom zápase Európskej konferenčnej ligy, no ani ten nestačil jeho 1. FC Kolín na postup zo základnej D-skupiny.

Slovenský futbalový reprezentant vyrovnal v 60. minúte súboja s Nice na konečných 2:2, nemecký klub nazbieral osem bodov, o jeden viac však získali Nice a Partizan Belehrad vďaka remíze so Slováckom 1:1. Francúzsky klub mal so srbským lepšie vzájomné duely a tak postúpil priamo do osemfinále.

Nice dalo v závere prvého polčasu dva góly v rozpätí troch minút, keď sa presadili Gaetan Laborde a Bilal Brahimi. Ihneď po zmene strán vyrovnal Denis Huseinbašič a po hodine hry prišiel gólový moment Dudu. Nice si však záver postrážilo a teší sa z postupu. Do baráže o osemfinále EKL postúpil druhý Partizan Belehrad. V drese Slovácka odohral celý zápas Patrik Šimko, Michal Tomič nastúpil v 62: minúte.

V béčku potvrdil pozíciu favorita West Ham United, ktorý vyhral aj v záverečnom 6. kole na pôde rumunského FCSB 3:0 a nestratil ani bod.

Radosť futbalistov West Hamu Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Andreea Alexandru

Na druhej priečke skončil Anderlecht po triumfe v priamom súboji so Silkeborgom 2:0. V C-skupine mal už istý postup Villarreal a nič na tom nezmenila ani prehral v Poznani 0:3. Lech v základe so slovenským reprezentantom Ľubomírom Šatkom si tak zahrá baráž.