VIDEO Už ho nikdy nedá na lavičku! Haaland v nadstavení vybojoval City tri body

Erling Haaland oslavuje gól v závere nadstaveniaErling Haaland oslavuje gól v závere nadstavenia Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotnom stretnutí 15. kola Premier League doma nad FC Fulham 2:1.

Nórsky kanonier Erling Haaland rozhodol o triumfe domácich v piatej minúte nadstaveného času z pokutového kopu. City sa dostali o bod na čelo tabuľky pred Arsenal, ktorý hrá v nedeľu na ihrisku Chelsea.

Domáci sa dostali do vedenia po góle Juliana Alvareza, no v 26. minute fauloval Portugalčan Joao Cancelo v pokutovom území Harryho Wilsona a dostal červenú kartu. Andreas Pereira využil pokutový kop a vyrovnal na 1:1.

Hostia si mohli pripísať cenný bod z Etihad Stadium, ale o všetkom rozhodol v piatej minúte nadstaveného času nórsky kanonier Haaland, ktorý po faule na Kevina de Bruynea využil penaltu. Dvadsaťdvaročný útočník nastúpil v prvom stretnutí po zranení v 64. minúte a dal už 18. gól v lige.

Erling Haaland oslavuje gól Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Leeds United zdolal v sedemgólovej prestrelke AFC Bournemouth 4:3. Domáci zaznamenali druhý triumf za sebou, keď predtým vyhrali na ihrisku Liverpoolu (2:1).

Nottingham Forest remizoval s Brentfordom 2:2 a zostal na poslednej 20. priečke v tabuľke. Nováčik Premier League dal vyrovnávajúci presný zásah na konci duelu, keď si Mathias Jörgensen strelil vlastný gól.

Wolverhampton Wanderers nestačil doma na Brighton & Hove Albion 2:3. Domáci nezvíťazili už v štvrtom stretnutí za sebou.

Leicester City uspel na ihrisku FC Everton 2:0 a o skóre preskočil svojho súpera v tabuľke. Za "líšky" skóroval v 45. minúte Youri Tielemans strelou spoza šestnástky. V druhom polčase potvrdil víťazstvo hostí Harvey Barnes.

Premier League - 15. kolo:

Leeds United - AFC Bournemouth 4:3 (1:2)
Góly: 3. Rodrigo (z 11 m), 60. Greenwood, 68. Cooper, 84. Summerville – 7. Tavernier, 19. Billing, 48. Solanke

Manchester City - FC Fulham 2:1 (1:1)
Góly: 16. Alvarez, 90.+5 Haaland (z 11 m) – 28. Pereira (z 11 m). ČK: 26. Cancelo (Manchester City)

Nottingham Forest - FC Brentford 2:2 (1:1)
Góly: 20. Gibbs-White, 90.+6 Jörgensen (vlastný) – 45.+3 Mbeumo (z 11 m), 75. Wissa

Wolverhampton Wanderers - Brighton & Hove Albion 2:3 (2:2)
Góly: 12. Guedes, 35. Neves (z 11 m) – 10. Lallana, 44. Mitoma, 83. Gross, ČK: 45.+5 Semedo (Wolverhampton)

FC Everton - Leicester City 0:2 (0:1)
Góly: 45. Tielemans, 86. Barnes

Viac o téme: Manchester City Fulham FC Erling Haaland