V budúcnosti sa určite vrátim, nech žije Barcelona! Piqué sa emotívne rozlúčil s kariérou

Španielsky futbalový obranca Gerard Piqué sa v sobotu definitívne rozlúčil s kariérouŠpanielsky futbalový obranca Gerard Piqué sa v sobotu definitívne rozlúčil s kariérou Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti Barcelony vyhrali v nedeľnom zápase La Ligy nad Almeriou 2:0. Stretnutie proti nováčikovi bolo rozlúčkové pre Gerarda Piquého, ktorý strávil vo veľkoklube väčšinu kariéry.

Domáci dostali prvú veľkú príležitosť v siedmej minúte. Po ruke Kaikyho v pokutovom území mohol otvoriť skóre Robert Lewandowski z bieleho bodu, Poliak však trafil ľavú žrď. Barcelona sa dostala do polčasu ešte k niekoľkým šanciam, premeniť ich však nedokázala.

Gerard Piqué sa lúči Galéria fotiek (4) Zdroj: Profimedia.sk

Krátko po prestávke skóroval Ousmane Dembele, gól padol z prízemnej strely k ľavej žrdi. Na konečných 2:0 upravil Frankie de Jong, ktorý prekonal brankára Fernanda Martineza na druhýkrát po strele striedajúceho Ansua Fatiho.

Toho našiel hlboko v pokutovom území Jordi Alba. Fati neprekonal Španiela o tri minúty neskôr a jeho presný zásah zo 70. minúty neplatil pre ofsajd. Piqué išiel dole z ihriska v 84. minúte za hlasného burácania tribún.

Španielsky futbalový obranca Gerard Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

"Medzi mnou a Barcelonou je toľko lásky a vášne, že prišiel čas na pauzu. Doprajeme si priestor a určite sa v budúcnosti vrátim. Môj starý otec zo mňa urobil člena klubu pri narodení a ako člen aj zomriem. Nech žije Barcelona!," povedal 35-ročný stopér pred zaplneným Camp Nou.

V minulosti sa nechal počuť, že zvažuje kandidatúru na post prezidenta klubu. Za Barcelonu odohral dohromady 616 zápasov, v ktorých strelil 52 gólov, získal osem titulov v La Lige a tri v Lige majstrov. V tejto prestížnej súťaži drží spolu s Robertom Carlosom rekord za najviac presných zásahov v podaní obrancu (16).

Zanechal dôležitý odkaz

"Zanechal tu veľmi dôležitý odkaz vodcovstva, odvahy a charakteru. Barcelona ho potrebuje. Vybudoval časť z výnimočnej éry a našou úlohou je pokúsiť sa o to znova," vzdal hold svojmu zverencovi tréner Xavi. Dvojica bola v sezóne 2010/11 súčasťou mužstva Barcelony, ktoré býva označované za najlepšie v histórii klubu.

"Som spokojný, pretože toto nie je naša úroveň. Hráči sú trocha smutní, ale vedia že do poslednej chvíle hrali naplno. Urobili sme maximum," zhodnotil výkon svojho tímu tréner Almerie Joan Rubi pre AP.

Barcelona je na čele tabuľky, no Real Madrid má pred sebou v pondelok ešte zápas na pôde Raya Vallecano.

Kataláncov čaká do reprezentačnej prestávky už len stretnutie na ihrisku Osasuny Pamplona, ich sobotný súper figuruje na pätnástom mieste a okrem stredajšieho ligového duelu s Getafe má pred sebou aj prvé kolo Španielskeho pohára na pôde štvrtoligového Arenteira.

Viac o téme: FC Barcelona Gerard Piqué