VIDEO Aston Villa s Emerym ukončila sériu United, dramatické londýnske derby a triumf Liverpoolu

Thiago Silva a Bukayo SakaThiago Silva a Bukayo Saka Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Futbalisti Manchestru United podľahli v nedeľňajšom zápase 15. kola Premier League na ihrisku Aston Villy 1:3. Hostia prehrali prvýkrát po deviatich zápasoch vo všetkých súťažiach a patrí im 5. miesto v tabuľke.

Domáci otvorili skóre stretnutia už v 8. minúte, keď Leon Bailey krížnou strelou prekonal brankára Davida de Geu. Aston Villa krátko na to viedla už 2:0, keď Lucas Digne strelil gól z priameho kopu. United síce znížili na konci prvého polčasu, Luka Shaw sa dostal k odrazenej lopte na hranici šestnástky a od domáceho Jacoba Ramseyho sa dostala do siete. Ten to však napravil na začiatku druhej časti, keď trafil do pravého horného rohu bránky a upravil na 3:1. Zverenci trénera Erika ten Haga tak prehrali štvrtý zápas v tejto sezóne. Nový tréner Aston Villy Unai Emery zaznamenal víťaznú premiéru.

Dvojgólový Salah spasiteľom Liverpoolu

Futbalisti FC Liverpool triumfovali v nedeľňajšom zápase 15. kola Premier League na ihrisku Tottenhamu Hotspur 2:1 vďaka dvom gólom Mohameda Salaha. Hostia vyhrali po dvoch ligových prehrách a posunuli sa na 8. miesto.

Ivan Perišič, Mohamed Salah Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/David Cliff

"The Reds" sa dostali do vedenia v 11. minúte duelu, keď Darwin Nunez prihral na Sahala, ktorý zamieril presne k žrdi. Domáci však mohli za krátko vyrovnať, no Ivan Perišič trafil len konštrukciu brány Alissona Beckera. Hostia tak po chybe Erica Diera zvýšili na 2:0, keď skóroval opäť Salah. Domáci napriek snahe v druhom polčase už len znížili. Harry Kane krížnou strelou prekonal Beckera a Tottenham tak po štvrtej prehre v sezóne zostal s 26 bodmi na štvrtom mieste.

Newcastle United triumfoval na ihrisku FC Southampton 4:1 a pripísali si tretie víťazstvo za sebou. "Straky" sa dostali na priebežné 3. miesto v tabuľke pred Tottenham, ktorý v nedeľu privítal Liverpool.

Francúzsky útočník Michael Olise rozhodol v štvrtej minúte nadstaveného času o výhre Crystalu Palace nad West Hamom United 2:1.

Hráči Arsenalu zvíťazili v londýnskom derby na ihrisku FC Chelsea 1:0 a v Premier League predĺžili svoju šnúru bez prehry na sedem zápasov, pričom v šiestich zvíťazili. Zverenci Mikela Artetu triumfovali po góle Gabriela v 63. minúte duelu a udržali sa na čele tabuľky o dva body pred Manchestrom City.

Bukayo Saka a jeho Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

"The Gunners" nadviazali na štvrtkové stretnutie Európskej ligy (EL), keď uspeli doma nad Zürichom. Na Stamford Bridge vyhrali po druhý raz za sebou, keď tam naposledy triumfovali 4:2. Pre domáceho útočníka Pierra-Emericka Aubameyanga to bol prvý zápas proti Arsenalu, v ktorom pôsobil v predchádzajúcej sezóne. Chelsea, ktorá nevyhrala už v štyroch dueloch po sebe, patrí 7. priečka.