VIDEO Hudáček zažiaril hetrikom, pridal sa aj Daňo: Třinec nemal zľutovanie s Kladnom

Libor HudáčekLibor Hudáček Zdroj: Instagram/HC Oceláři Třinec

TŘINEC - Slovenský hokejista Libor Hudáček sa v 19. kole českej extraligy blysol tromi gólmi, prispel k víťazstvu Třinca nad Kladnom 8:0. Strelecky sa presadil aj Marko Daňo.

Domáci rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, keď sa dokázali presadiť až štyrikrát. Tridsaťdvaročný útočník Hudáček zaznamenal v šestnástich zápasoch 11 bodov (8+3).

Slovenský hokejista Andrej Kudrna prispel v 19. kole českej extraligy dvoma gólmi k výhre Litvínova nad Karlovými Varmi 5:3. Domáci sa vďaka triumfu posunuli z posledného miesta tabuľky.

Oliver Okuliar sa presadil pri výhre tímu Mountfield Hradec Králové nad HC Kometa Brno 5:1. Adrián Holešinský skóroval aj v treťom stretnutí za Plzeň, no jeho tím prehral s Libercom 3:4 po predĺžení.

Pardubice vyhrali na ľade Sparty Praha 3:2 a potvrdili prvé miesto v tabuľke. Slovák Matej Paulovič strelil v drese hostí gól.

Česká extraliga - 19. kolo:

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 15. Sobotka, 31. Horák – 13. PAULOVIČ, 40. Říčka, 49. Košťálek

HC Olomouc - Motor České Budějovice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 5. Bambula, 39. Knotek, 59. Kunc (KUSKO) – 34. Čachotský

HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)
Góly: 6. Kurovský, 18., 34. a 38. HUDÁČEK, 30. Růžička, 39. Čukste, 53. Chmielewski (MARINČIN), 54. DAŇO

HC VERVA Litvínov - HC Energie Karlove Vary 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
Góly: 18. Jaks, 29. KUDRNA, 52. Zeman, 58. KUDRNA (SUKEĽ), 60. Straka – 20. Koblasa, 53. Plutnar, 60. Beránek

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Góly: 2. Lev, 36. a 59. Jergl, 43. OKULIAR, 49. Lalancette – 47. Flek (ĎALOGA)

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 3:4 pp (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 7. Rekonen, 17. Blomstrand, 48. HOLEŠINSKÝ – 5. a 37. Ordoš, 35. Balinskis, 61. Filippi

Viac o téme: Libor Hudáček Marko Daňo HC Oceláři Třinec HC Rytíři Kladno