Červení diabli sa vrátili do starých koľají: Neprijateľné! Hráči musia prevziať zodpovednosť

Futbalisti Manchestru United - Donny van de Beek a Cristiano RonaldoFutbalisti Manchestru United - Donny van de Beek a Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

LONDÝN - S odlišnými pocitmi odchádzali po zápase do kabín tréneri futbalistov Aston Villy a Manchestru United. Zatiaľ čo domáci kormidelník Unai Emery absolvoval víťaznú premiéru v novej pozícii, kouč hostí Erik ten Hag bol mimoriadne sklamaný výkonom po prehre 1:3.

United majú po 15. kole Premier League naďalej trojbodovú stratu na 4. miesto, ktoré znamená účasť v Lige majstrov. Španiel Emery sa po troch rokoch vrátil do anglickej ligy, keď nahradil Stevena Gerrarda. Toho vedenie klubu odvolalo po prehre 0:3 s Fulhamom.

V následných zápasoch s Brentfordom (4:0) a Newcastleom (0:4) viedol tím Aaron Danks. Efekt "novej metly" sa v prvom zápase potvrdil, keď góly Leona Baileyho a Lucasa Dignea znamenali už v 11. minúte náskok 2:0.

V závere prvého polčasu si síce Jacob Ramsey nešťastne tečoval strelu spoza šestnástky do vlastnej bránky, ale štyri minúty po zmene strán po spolupráci s Olliem Watkinsom zvýšil na 3:1.

Holandský manažér Erik ten Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Rui Vieira

"Vyzeralo to, že Aston Villa bola čerstvejšia. To je z našej strany neprijateľné. Všetko sa začína od toho, keď naši hráči dodržiavajú pravidlá a taktiku. Musia prevziať zodpovednosť a byť správne nastavení na zápas," poznamenal Ten Hag.

Pre Emeryho to bol ideálny štart novej trénerskej etapy.

"Je to pre mňa privilégium viesť tento tím a byť v tomto klube. Rovnako pokorne vnímam aj víťazstvo nad Manchestrom United. Je to len jeden krok a naša úloha je dosiahnuť konzistentnosť výkonov doma aj vonku a pravidelne dosahovať výsledky, aké si želáme. Čaká nás ešte veľa práce," uviedol Emery, ktorý v anglickej súťaži pôsobil ako tréner Arsenalu Londýn.

Zbytočné góly

Tréner Ten Hag prezentoval s výkonom United veľkú nespokojnosť: "Naši hráči sú dosť skúsení na to, aby lepšie čítali hru a dokázali sa na ihrisku zosúladiť. Dostali dva rýchle góly, ktoré boli úplne zbytočné," poznamenal pre Sky Sports.

Aston Villa eliminovala ofenzívne hrozby United na čele s Cristianom Ronaldom, ktorý neskóroval v uplynulých troch súťažných zápasoch po sebe a v 61. minúte dostal žltú kartu za surovosť. V pozícii náhradného brankára United bol Slovák Martin Dúbravka.

Manchester United zvíťazil iba v dvoch z uplynulých piatich ligových zápasov a líder tabuľky Arsenal Londýn sa mu vzdialil na 11 bodov. Práve United sú naďalej jediný tím, ktorý dokázal zdolať Arsenal (3:1). Aston Villa si v nahustenej spodnej polovici tabuľky polepšila na 15 bodov.

Viac o téme: Manchester United Premier League Aston Villa Unai Emery Erik Ten Hag