Ancelotti krotil vášne po prehre a strate prvej priečky: Sme sklamaní, ale sezóna je dlhá

Futbalisti Realu MadridFutbalisti Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Bol pokojný, neobviňoval rozhodcov a odmietol špekulácie, že za prvou prehrou v La Lige je to, že jeho hráči sa už vidia na majstrovstvách sveta v Katare.

Carlo Ancelotti vyhlásil po nečakanom výsledku v malom madridskom derby s Rayom Vallecanom 2:3, po ktorom jeho Real prišiel o prvé miesto v tabuľke, že to bol jednoducho zlý zápas. "Kráľovský klub" po ňom stráca z druhého miesta na vedúcu Barcelonu dva body.

Katalánci môžu navýšiť svoj náskok na päť už v utorok neskoro večer, keď nastúpia na ihrisku Osasuny Pamplona. Real čaká súboj 14. kola vo štvrtok doma proti Cadizu a bude v ňom chcieť vylepšiť bilanciu z posledných duelov, keďže zo štyroch vo všetkých súťažiach vyhrali Ancelottiho zverenci len jeden.

Naopak, Rayo ťahá trojzápasovú víťaznú sériu a päť duelov bez prehry (3-2-0) a dobrú formu potvrdilo aj v pondelok proti majstrovi. Domáci išli do vedenia už v 5. minúte, keď sa presadil Santi Comesana a mohli pridať aj ďalšie góly, keďže hostia hrali lacne v obrane.

Hráč Rayo Alvaro Garcia Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

V závere polčasu však bol v akcii VAR, nasledovala penalta a Luka Modrič vyrovnal. O štyri minúty otočil skóre po rohu hlavou Eder Militao, no ešte do prestávky vyrovnal Alvaro Garcia. V 64. minúte sa po ruke Daniho Carvajala v pokutovom územím opäť dostal k slovu VAR a tentokrát premenil penaltu domáci Oscar Trejo, i keď až na druhýkrát, keďže prvú chytil Thibaut Courtois.

Nestál však na čiare a tak sa jedenástka opakovala. V závere mohol vyrovnať Rodrygo, no z päťky prestrelil a Real, ktorý hral bez držiteľa zlatej lopty Karima Benzemu či Toniho Kroosa, neodvrátil prehru ani v desiatich minútach nadstaveného času.

Bola to aj chyba stratégie

"Sme sklamaní, ale sezóna je ešte dlhá," povedal Ancelotti na štadióne v madridskej mestskej časti Vallecas. "Potrebovali sme byť trochu dôraznejší, tvrdší, prehrali sme osobné súboje. Mali sme problémy hrať zozadu a mohli sme hrať viac priamych lôpt dopredu.

Bola to aj chyba stratégie, ktorú sme mali zmeniť. Trochu nám chýbala kvalita a nepremenili sme šance, ktoré inak premieňame," povedal pre klubovú stránku.

Hráči Realu Madrid oslavujú Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

Skúsený tréner si nemyslí, že duel výrazne ovplyvnili rozhodcovia a ani to, že by mal lacný prístup jeho hráčov najmä v prvom polčase pripisovať blížiacim sa MS: "Nesúvisí to s nimi. Do reprezentačnej prestávky ideme trochu uťahaní, pretože sme odohrali veľa zápasov.

Je to ťažké, keď hráte každé tri dni. Nie sme takí svieži a práve v takýchto zápasoch, keď vás dostáva súper pod tlak a je agresívny, potrebuje čerstvé nohy."

Mrzí nás, že nie sme na čele

Real vyhral z posledných štyroch duelov len so Celticom v Lige majstrov, čo mu zaručilo prvú priečku v tabuľke, no predtým podľahol v rovnakej súťaži Lipsku 2:3 a v domácej súťaži remizoval s Gironou 1:1.

"Trochu sme poľavili, ale stále bojujeme o všetko. Mrzí nás, že nie sme na čele, no chalani bojujú a občas to proste nevyjde. Som sklamaný z prehry, no nie z ich výkonu. Bol to jednoducho zlý zápas," dodal.

Luka Modrič Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Škoda, že som ju už nechytil

Hrdinom hostí mohol byť brankár Courtois, ktorý chytil prvý pokus Treja z penalty a bol blízko aj pri opakovanom.

"Pri druhej si už nie ste istý, čo robiť... Chcel som zostať v strede, ale keď som videl, že ide lopta doľava, tak som sa hodil rovnako ako pri prvej. Škoda, že som ju už nechytil. Pred zápasom som si pozeral, ako kopú jedenástky.

Vedel som, že to bude buď Isi Palazon alebo Trejo. Verím, že to je naša posledná prehra v sezóne a vyhráme ligu. Tento rok dostávame veľa lacných gólov, pretože robíme chyby, alebo nie sme na 100% v zápase," povedal.

Radosť futbalistov Rayo Vallecano Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

Ďakujem aj fanúšikom, ktorí nás nakopli

Rayo vyhralo v malom madridskom derby s Realom po dvoch rokoch a tréner Andoni Iraola neskrýval po zápase veľkú radosť. "Som hrdý na hráčov. V uplynulej sezóne sme s nimi hrali dva dobré zápasy a nevyšlo to (0:1, 1:2). V tomto sme strávili veľa času na ich polovici a vychádzal nám prechod do útoku. Tím výborne zvládol aj záverečné minúty. Ďakujem aj fanúšikom, ktorí nás nakopli," povedal.

Iraola však nedopozeral duel zo striedačky, keď v 61. minúte uvidel červenú kartu za protesty: "Tresty, ktoré dostávame my tréneri, keď urobíme nejaké gesto, sú veľmi prísne. My musíme chápať veľa vecí, ale oni majú málo pochopenia pre nás."

Viac o téme: Carlo Ancelotti Real Madrid La Liga